2022’de Android ve iOS için En İyi 5 hava durumu uygulaması!

0
41
gösterim

Günümüzde teknoloji, günlük hayatımızda bir nimet olarak kendini kanıtlıyor. Akıllı telefonlarımız sayesinde kıyafet satın almaktan, market alışverişine, bankacılık işlemlerinden, bilgi edinmeye kadar her şey bir tık uzağımızda. Ya da herhangi bir ürün veya hizmeti düşünün ve akıllı telefonunuzdan sipariş verebilirsiniz. İnternet üzerinden haberleri okuyabilir ve cep telefonları aracılığıyla kendinize ait bir sanal ağ oluşturabilirsiniz.

Sadece bu değil, aynı zamanda akıllı telefonunuzda önümüzdeki günler ve önümüzdeki birkaç ay için yerel hava tahminlerini görmek de mümkün!

Hava Durumu Uygulaması nedir?
Çoğunuz zaten ne olduğunu biliyorsunuz. Yine de bilmeyenleriniz var ise, basit bir ifadeyle; bir hava durumu uygulaması, kullanıcıları iklim koşulları, atmosferik tahminler ve hava durumuyla ilgili güncellemeler hakkında bilgilendiren böyle bir mobil uygulamadır.

Çevredeki herhangi bir yaklaşan hava durumunu bilmek için en iyi ortamdır. Birisi herhangi bir varış noktasına seyahat etmeyi planlıyorsa, o varış yerinin hava durumunu önceden bilebilir.

Buna göre, belirli bir destinasyona bir ziyaret planlanabilir ve belirli bir gün veya saatte hava uygun değilse, ertelenebilir/ertelenebilir.

Çevrenizdeki ve dünyadaki atmosfer hakkında her şeyi bilmenizi sağlayan uygulamalar var. Hava tahmin sistemleri pazarı, 2019’dan 2025’e kadar %5.7’lik bir CAGR ile 2025 yılına kadar 3,3 milyar ABD Doları’lık küresel bir değere ulaşacak . Günler geçtikçe hava durumu uygulaması kullanıcılarının sayısı önemli ölçüde artacak.

Bununu da dikkat alarak, bu makaledeki en iyi beş hava durumu uygulamasını sizler için listeledik. Size de sadece akıllı telefonunuza hangisini yüklemek istediğinize karar vermek kaldı.

İşte 2022’de Android ve iOS için en iyi 5 hava durumu uygulaması!

1- AccuWeather Hava Durumu

Dünyanın en iyi ve en kesin hava durumu bilgisi kaynaklarından biri olarak görülen bu uygulama 50 milyondan fazla kullanıcıya sahip.

Günlük yaşamınızı planlamanıza yardımcı olan AccuWeather sayesinde hava durumu bilgileriyle en güncel tahminlere her an ulaşabilirsiniz.

Uygulamada şu içerikler bulunmaktadır:

• Mevcut durum hava durumu gözlemleri
• Hava durumu tahmini özet ve ayrıntılar
• Yerel / Kısa dönemli görünüm tahminleri
• Radar animasyonu ve uydu görüntüleri
• Videolar
• Ve daha fazlası
*İçerik konuma göre değişiklik gösterebilir.

Uygulama Google Play’de ücretsiz olup, uygulama içi satın almalar mevcuttur.

AccuWeather Hava Durumu uygulamasını indirmek için burayı tıklayınız.

Android | iOS | Windows

2- Dark Sky – Hyperlocal Weather

Dark Sky – Hyperlocal Weather, gerçekte yağmur yağmak üzereyken birkaç dakika içinde size söyleyebilecek “hiperlojik” bir doğruluğa sahip olması ile şöhretlenmiş bir uygulamadır.

Göze çarpan bir diğer özelliği ise; dünyanın herhangi bir yerinde yağmurun ve karın, nerede olduğunu anlık gösteren küresel bir harita görüntüsüne sahip olmasıdır.

Uygulama ayrıca özel bir rahatsız etme modu da sunar, bu sayede gecenin ortasında sizi uyandırmayacağından emin olabilirsiniz.

Uygulama Google Play’de ücretsiz olup, uygulama içi satın almalar mevcuttur.

Dark Sky – Hyperlocal Weather uygulamasını indirmek için burayı tıklayınız. (Android)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin