50 metreye kadar su geçirmeyen Vivo Watch 2 tanıtıldı

0
47
gösterim

Gittikçe çeşitlenen giyilebilir teknoloji pazarında birçok üretici boy gösteriyor. Özellikle Çinli üreticilerin ele geçirdiği bu sektörde yeni şirketler de yer alıyor. Bu firmalardan biri olan Vivo da ilk akıllı saatini geçtiğimiz yılın Eylül ayında tanıtmıştı. Bir süredir de yeni saati üzerinde çalışan şirket, bugün bu modelini tanıttı. Vivo Watch 2 dikkat çekici özellikler ile resmiyet kazandı.

Bir önceki modele göre çeşitli yenilikleri karşımıza çıkartan Vivo, Watch 2 modelini dalış yapan ve yüzen sporcular için de tanıtmış durumda. Nitekim 50 metreye kadar su geçirmeyen Vivo Watch 2, tam da yüzme ile ilgilenenlerin ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte. Peki bu yeni akıllı saat neler sunuyor? Gelin bakalım…

Vivo Watch 2 duyuruldu

Yuvarlak kadranıyla dikkat çekici bir akıllı saat olan Vivo Watch 2, 1.43 inç büyüklüğünde 466×466 piksel çözünürlükte AMOLED ekrana sahip. Ayrıca 50ATM’e (50 metre) kadar su geçirmeyen saatin kadranı 316L paslanmaz çelikten üretiliyor. NFC, GPS ve eSIM özelliklerine sahip olan akıllı saatin 7/24 kalp atış hızı takip sensörü bulunuyor. Ayrıca çerçevesiz tasarımı ile dikkat çeken Watch 2’nin üç farklı renk seçeneği kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

İlk etapta silikon ve deri kordona sahip olan saatin önümüzdeki dönemlerde farklı kordon seçeneklerine sahip olup olmayacağı bilinmiyor. 47’den fazla spor moduyla diğer akıllı saatlerin gerisinde kalmayan Vivo Watch 2’nin özel bir modu da bulunuyor. Bu saatte herhangi bir telefon bağlantısı olmasa dahi, acil durumlarda polis, itfaiye ve ambulansa arama gerçekleştirilebiliyor.

eSIM aktif olmadığı zamanlarda 14 günlük pil ömrü vaat eden Vivo’nun yeni akıllı saati, eSIM aktif iken 7 gün boyunca tam şarj sonrası çalışabiliyor.


Vivo Watch 2

Vivo Watch 2’nin teknik özellikleri

Ekran 1.43 inç, AMOLED, 466×466 piksel, 326 ppi
Pil süresi eSIM aktifken 7 gün, eSIM aktif değilken 14 gün
Suya dayanıklılık IP68 Sertifikalı, 50 metreye kadar su geçirmezlik
Diğer 47’den fazla egzersiz modu
Kalp atış hızı
Uyku takibi
Koşu modları
Fiyat 204 dolar

Vivo1Watch 2’nin fiyatı

Üç farklı kadran ve dört farklı kordon seçeneğinin yer aldığı Vivo Watch 2’nin Çin’de satışa çıktığı fiyat makul seviyede. Öyle ki, Vivo’nun yeni saatine biçtiği fiyat 204 dolar seviyesinde. Bu da, özellikleri itibariyle kötü olmayan bir fiyatlandırma.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin