5G baz istasyonları koronavirüs salgınını tetikliyor mu?

0
121
gösterim

Şu anda tüm dünya koronavirüs salgını ile mücadele halinde. Salgının başlangıç noktası olan Çin’de ise hayat normale dönmeye başladı. Hali hazırda ABD, İngiltere, Fransa, İtalya ve İspanya gibi ülkelerde hergün yüzlerce kişi ölürken Çin’de ise yalnızca birkaç kişi yaşamını yitiriyor. En azından Dünya Sağlık Örgütü’ne aktarılan bilgi bu şekilde.

Kimileri Çin’in gerçek ölü sayısını gizlediğini iddia ederken, kimileri de bambaşka bir senaryoyu gündeme taşıdı. Çin 5G ile koronavirüs salgınını yönetiyor!

5G baz istasyonları koronavirüs salgınını tetikliyor mu?

Evet yanlış okumadınız. Özellikle İngiltere’de Çin’in baz istasyonları ve 5G alt yapısı ile koronavirüs salgınını yönettiğine dair olan inanç hayli fazla. Hatta öyle ki insanlar baz istasyonlarını yakıp yıkmaya başladı. Aralarında Vodafone’un da bulunduğu pek çok operatör halkı sakinleştirmek için peşi sıra açıklamalar yaptı. Lakin şimdilik ülkede baz istasyonlarına karşı olan öfke dinmişe benzemiyor.

Peki gerçekten de 5G baz istasyonlarını kullanarak koronavirüs salgınını kontrol etmek mümkün mü? Yoksa bu İngilizlerin giderek kötüleşen psikolojilerinin bir sonucu mu?

Bazı sosyal medya kullanıcıları, baz istasyonları ile çeşitli frekanslar yaymanın ve insan sağlığını bozmanın pek de zor olmadığına dikkat çekmişler. Elbette bu uyarının bilimsel bir alt yapısı bulunmuyor. Sadece komplo teorisi. Peki sizin bu konu hakkındaki düşünceniz nedir? 5G ve baz istasyonlarının bir silah olarak kullanılması gerçekten de mümkün mü? Düşüncelerinizi bu haberin altına bizlerle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin