ABD’de Şaşırtan İkaz: Joker Gotham City’de Görüldü

0
50
gösterim

DC çizgi roman cihanın ve hatta bütün çizgi roman evrenlerinin tahminen de en tanınan makûs adamı olan Joker, pek çok insanın favori makûs adamı olmayı başarmıştı. 1980’lerden günümüze kadar hem pek çok Batman sinemasında kara şövalyenin düşmanı olarak ortaya çıkan hem de 2019 yılında kendi solo sinemasıyla tekrar dikkat çeken Joker karakteri, bu defa farklı bir olaya bahis olmayı başardı.

ABD’de bir polis teşkilatı, acil durumlarda kullanılan test iletisi özelliğini denemek isterken ezkaza Joker’in Gotham Cirty’de görüldüğüne dair bir bildiri yayınladı. Bunu gören birtakım vatandaşlar şaşırırken kimileri ise bu durumu toplumsal medyada paylaştı.

Joker, Gotham City’de

ABD’nin Missouri eyaletinde yaşanan olayda Missouri Eyaleti Otoban Devriyesi takımlarının kazara gönderdikleri test bildirisinde, 1989 üretimi Batman sinemasında Joker’in kullandığı mor ve yeşil renkli 1978 model Dodge 3700 GT’ün Gotham City’de görüldüğü yazıyordu. Otoban Devriyesi genel merkezi, daha sonra Twitter hesaplarından yaptıkları açıklamada gönderilen bildirimin bir test iletisi olduğunu ve rastgele bir acil durum olmadığını söyledi.

Pek çoğumuza garip gelen bu olay aslında ABD’nin çeşitli bölgelerinde yaşayanlar için hayli sıradanlaşmış bir durum haline geldi. Geçtiğimiz yıl Teksas’da tekrar benzeri bir test iletisi gönderilmişti. İletide ünlü dehşet sineması karakteri katil bebek Chucky’nin kocaman bir bıçakla oğlunu rehin aldığı yazıyordu.

Doğal ki bu sinema göndermesi içeren ihtarların dışında korkutan yanlış ikazlar da yapılmıtı. 2018 yılında Hawaii eyaletindeki vatandaşlar, bir balistik füzenin kendilerine gerçek geldiğini ve saklanmaları gerektiğini belirten bir ihtar iletisi almıştı. Paniğe kapılan halk, belediye liderinin geç kalan açıklamasının akabinde sakin bir nefes almıştı.

İşte ihtara gelen birtakım reaksiyonlar

En azından artık Batman’in Missouri’de yaşadığını biliyorsunuz.

Bu uyarıyı aldım lakin endişelenmedim. Batman’in ilgileneceğini biliyordum.

Joker gerçek, tekrar ediyorum Joker gerçek.

Joker gerçek,biliyordummm.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin