AKUT İnançtayım Uygulaması Huawei Saatlere Geldi

0
54
gösterim

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) tarafından geliştirilen ve bir mühlet evvel kullanıma sunulan İnançtayım isimli uygulama, Çinli teknoloji şirketi Huawei’nin akıllı saatleri için de geliştirildi. HarmonyOS için özel olarak hazırlanan uygulama, an prestijiyle Huawei Watch GT2 Pro ve Huawei Watch GT3 sahipleri tarafından kullanılabiliyor.

Huawei’nin yeni jenerasyon akıllı saatlerine sahip tüketiciler tarafından kullanılabilen uygulama, Huawei Sıhhat isimli taşınabilir uygulama üzerinden akıllı saate yükleniyor. Epey süratli bir biçimde kullanılabilir hale gelen İnançtayım isimli uygulamasının akıllı saatlerde olması, vatandaşlar için büyük ehemmiyet arz edecek üzere görünüyor. Pekala AKUT’un İnançtayım uygulaması tam olarak ne işe yarıyor?

Doğal afetler sırasında anında bilgi verilebiliyor

Daha evvelki devirlerde Android ve iOS için kullanılabilir olan, son çalışmayla Huawei’nin akıllı saatlerine gelen İnançtayım uygulaması, bilhassa de sarsıntı sırasında büyük iş görüyor. O denli ki kullanıcılar, bu uygulamayı akıllı telefonlarına indirdikten sonra yakınlarının telefon numaralarını sisteme işliyorlar. Afet sırasında uygulamaya girip “Güvendeyim” yazan butona tıklandığında, daha evvelce belirlenmiş telefon numaralarına otomatik olarak ileti ve pozisyon bilgisi gönderiliyor. SMS yordamı ile çalışan uygulama, bu özelliği sayesinde internet kesintilerinden de etkilenmiyor.

Güvendeyim’in Huawei’nin akıllı saatlerine gelmesi, vatandaşın yararına. Çünkü bir sarsıntı anında telefona ulaşmak mümkün olmayabilir. Huawei’nin akıllı saatleri ile kullanıcılar, daima bileklerinde olan saatleri üzerinden pozisyon ve inançta olduklarına dair bildirimde bulunabilecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin