Amazon elektrikli aracını tanıttı! İşte tasarımı!

0
11
gösterim

Bir elektrikli araç modeli de online alışveriş platformu Amazon‘dan geldi. Amazon’nun tanıtmış olduğu elektrikli araç modeli, kendisine ait kargo departmanı tarafından kullanılacak.

Amazon elektrikli aracını tanıttı! İşte tasarımı!

ABD merkezli e-ticaret platfromu Amazon, kendi kargo departmanda kullanmayı planladığı elektrikli aracını görücüye çıkardı. Elektrikli bir kamyonet olan model, Amazon için elektrikli otomobil üreticisi Rivian tarafından geliştirildi.

Şirketin kargo hizmetinde kullanmayı planladığı elektrikli minibüs modelleri, şirket tarafından Şubat ayında elektrikli araç üreticisi Rivian‘dan özel olarak sipariş edilmişti. Amazon ise bu bilgiyi, yapmış olduğu açıklama ile doğrulamıştı.

İddialar doğru ise, Amazon 2022‘ye kadar yollarda 10 bin ve 2030‘a kadar 100 bin adet elektrikli aracın kullanıma sunulmasını öngörüyor.

Amazon verilerine göre şirket, 2019 yılında her 5 siparişten 1’ini kendi teslim etti. Şirketin kendi teslim ettiği paketlerin oranı ise, 2020 yılında yüzde 50 olarak kayıt edildi.

Introducing Amazon’s first custom electric delivery vehicle. 🚚 Designed and built in partnership with @Rivian. #ClimatePledge

Learn more about the future of zero emissions delivery: https://t.co/2bI60HXmw4 pic.twitter.com/oSR0xYBJWP

— Amazon (@amazon) October 8, 2020

Şirket tanıtmış olduğu bu elektrikli araç modeli ile araç filosunu artırarak, kendi teslim ettiği paket sayısını ciddi oranda artırmayı hedefliyor.

Ancak şirket asıl hedefinin, 2040 yılına gelindiğinde karbon nötr olmak olduğunu vurguladı.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin