AMD RX6000 ekran kartı serisi yenilenebilir

0
49
gösterim

Ekran kartı dalında yaşanan stok sorunu devam ederken üreticiler ortasındaki yarış daha da sürat kazanacak. Sızdırılan bilgilere nazaran Nvidia’nın 3000 serisi yenilemelerine karşılık vermeyi planlayan AMD, RX 6000 serisini daha süratli bellekler ile güncelleyebilir.

Nvidia’ya karşılık olabilir

AMD’nin Navi Navi 21 / 22 / 23 mimarili ekran kartlarına 6nm geliştirmesi ve arttırılmış TDP bedeli ile bellek yükseltmesi getireceği bildirilirken, bellek suratlarının 18 Gbps’ye ulaşması bekleniyor. Ocak ayının başlarında piyasa sürülen RX 6500 XT ve RX 6400 ile birlikte yıllardır birinci sefer tıpkı mimari içinde ve tek bir seri altında dört GPU modeli sunan şirket, yenileme yarışında rakibine katılabilir.

Ortaya çıkan bilgiler şimdi doğrulanmamış olsa da, 2022 yılının ikinci çeyreğinde büyük bir ekran kartı stoğuna sahip olmayı planlayan Nvidia, daldaki tedarik sorunlarının azalmasını bekliyor. Şirketin yeni açıklanan üretim planlarının AMD’nin kararını etkilediği düşünülürken, ekran kartı pazarı sıkıntılarının önümüzdeki devirde yavaş bir formda düzeleceğini söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin