Android 12 ile Wi-Fi paylaşımı için yeni özellik

0
10
gösterim

Kablosuz internet teknolojileri günümüzde büyük önem taşıyor. Kullanıcılar geniş bant internet bağlantılarına ek olarak kendi cihazlarını da Wi-Fi noktası olarak kullanabiliyor. Bu bağlantı paylaşımının yaygınlaştığını fark eden Google, Android 10 ile mobil cihazlardaki Wi-Fi paylaşımını QR kod ile paylaşmayı mümkün kılmıştı. Android 12’de bu durum daha da kolay hale gelebilir.

Google mühendisi Abel Tesfaye tarafından paylaşılan yeni bilgilere göre Google, Android 12 için yeni bir Wi-Fi paylaşım özelliği üzerinde çalışıyor. Hali hazırda bulunan “Wi-Fi Paylaş” sayfasında bir düzenleme yapmayı düşünen ekip, Wi-Fi’ın yakındaki kullanıcılarla doğrudan paylaşılmasını sağlayacak gibi görünüyor. Yeni özellikle birlikte tıpkı yakındaki cihazlarla veri paylaşımı yapıldığı gibi, Wi-Fi paylaşımı da yapılabilecek. Böylelikle kullanıcılar, QR kod okuma ya da Wi-Fi şifresini manuel olarak yazma dertlerinden kurtulmuş olacaklar.

Yapılan açıklamalar, Wi-Fi paylaşımı için yeni bir yöntemin geliştirilmekte olduğunu gözler önüne seriyor. Ancak bu özelliğin Android 12’de sunulup sunulmayacağı şu an için belirsizliğini koruyor. Neticede Android 12’nin duyurulması için hala uzunca bir süre beklememiz gerekiyor. Yapılacak resmi açıklamalarla birlikte özelliğin geleceği de netleşmiş olacak.

 

KAYNAK : Haber7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin