Android 13, QR Kodlarını Taramayı Daha Kolay Hale Getiriyor

0
42
gösterim

QR kodları, bir süredir hayatın içerisinde ve pek çok alanda kullanılmakta. Ancak kodların kullanımı sırasında belirli sıkıntılar yaşanabiliyor. Tipik olarak stok bir kamera uygulaması bir QR kodu taramak için yeterlidir. Ancak Google Lens gibi çeşitli uygulamaları kullanmak da gerekebiliyor. Ortaya çıkan yeni bir rapor, Android 13 sürümünün QR kodları taramayı hiç olmadığı kadar kolaylaştıracağını ortyaya koyuyor.

Android Police tarafından sağlanan bilgi ve ekran görüntüleri, yeni özelliğin nasıl çalıştığına dair bizlere fikir vermekte. Ekran görüntülerinde, kilit ekranında “QR tarayıcıyı göster” seçeneği bulunuyor. Bununla birlikte, hızlı ayarlar kısmında özellik için bir referans da mevcut. Yenilik ile birlikte, QR kodlarını taramanın mevcut sistemden çok daha sezgisel bir yolu ortaya çıkmış oluyor. Bu da genel olarak süreci çok daha kolay hale getiriyor.

QR kodlarının her türlü şey için kullanıldığını düşündüğümüzde, bahsi geçen yeniliğin büyük bir kolaylık sağlayacağını söylemek yanlış olmaz. Halihazırda QR kodlar, bir Wi-Fi erişim kodunu paylaşmak için Android üzerinde de kullanılıyor. Günlük yaşamdan bir örnek verecek olursak, restoranların QR kodlarından çokça yararlandığını söyleyebiliyoruz.

Son olarak Android 13 sürümü ile birlikte gelecek olan yeniliğin, kullanıcı tercihine bağlı olarak kilit ekranından ve hızlı ayarlardan kaldırılabileceğini de belirtelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin