Apple çalınan iPhone modellerini kilitledi!

0
102
gösterim

Amerika’da yaşanan olaylar dünya gündeminde bomba etkisi yarattı. George Floyd isimli siyahi bir vatandaşın polis tarafından boğularak öldürülmesi sonucu ABD’de ırkçılık karşıtı gösteriler zirveye ulaştı.

Kısa sürede ülke geneline yayılan gösteriler sonrasında onlarca mağaza yağmalandı, polis istasyonları ateşe verildi.

Yağmalanan mağazalardan bazıları da Apple’a aitti. Apple yağmaların artması üzerine bir açıklamada bulundu.

Apple çalınan iPhone modellerini kilitledi!

Cupertino merkezli şirket çalınan bütün cihazların kilitlendiğini ve bu cihazların açılmaya çalışıldığı anda konum bilgisinin kolluk kuvvetleriyle paylaşılacağını açıkladı. Yani kısacası çalınan iPhone ya da diğer Apple ürünleri normal şartlar altında pek bir işe yaramayacak.

Elbette bu cihazların sökülerek parçalarının kullanılmasını engellemiyor. Muhtemelen Apple’ın bu çağrısı üzerine kimse çaldığı cihazı geri getirmeyecektir. Lakin diğer mağazaların yağmalanması belki engellenebilir.

Gerçi televizyonlara yansıyan görüntülere bakacak olursak, kimse Apple’ın bu çağrısına kulak verecek gibi görünmüyor. Zira olaylar artık çığırından çıkmış durumda.

Trump hükümeti yaşanan olayları durdurmak için orduyu devreye soktu. Muhtemelen ordu bir şekilde isyanı bastırmayı başaracaktır. Lakin bu süreçte yüksek can kayıplarının yaşanması muhtemel görünüyor.

Ayrıca önümüzdeki süreçte polislerin siyahi vatandaşlara karşı tavırlarında önemli değişimler görebiliriz. Zira bir kere fitilin ucu ateşlendi. Bundan sonra kimin elinde patlayacağı da pek belli olmaz.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin