Apple çıldırdı 120Hz ProMotion ekran geliyor!

0
114
gösterim

Son yıllarda Apple’ın öyle elle tutulabilir bir yeniliğe imza atmadığını söylemek mümkün. Her yıl yeni çıkacak olan iPhone modeliyle insanlar hayatlarını daha da kolaylaştıracak yenilikler bekliyorlar. Lakin son 2 – 3 senedir Apple kendisini tekrar etmekten bir adım ileri gidemiyor.

Apple çıldırdı 120Hz ProMotion ekran geliyor!

Bu durumun farkında olan Cupertino merkezli şirket iPhone 12 modellerinde köklü bir değişiklik peşinde. Bu değişikliklerden birisi de ekran tarafında olacak.

Apple iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max modellerinde 120Hz yenileme hızına sahip ProMotion ekran teknolojisini kullanacak. En azından sızdırılan bilgiler bu yönde.

Malum hali hazırda 90Hz’lik ekrana sahip telefonlar hayli yaygınlaştı. Dolayısıyla Apple’ın çıtayı bir tık daha yukarı çıkarması bizler için sürpriz olmayacaktır.

iPhone 12 modellerinde beklenen bir diğer yenilik ise daha büyük batarya kapasiteleri. Apple yeni nesil iPhone modellerinin tümünde batarya kapasitesini önemli miktarda arttırmayı planlıyor. Malum, senelerdir Apple’ın en çok eleştiri aldığı konulardan birisi de batarya kapasitesi.

Belki bu sene çıkacak olan yeni iPhone modelleriyle birlikte telefonların şarj süresi de 2 güne kadar çıkar. Bu zor gibi görünse de imkansız değil. Elbette söz konusu Tim Cook yönetimindeki Apple olunca, insanın beklentileri de çok yüksek olmuyor. Üşüyoruz Steve Jobs…

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin