Apple iOS 13’le birlikte bazı modellerin fişini çekiyor! İşte o iPhone modelleri

  0
  198
  gösterim

  Apple’ın merakla beklenen işletim sisteminin yeni sürümü  iOS 13’e dair özellikler WWDC 2019’da ortaya çıkmıştı. Ara yüzde yaşanacak değişikliklerin yanı sıra kullanıcılarına birçok özelliği de beraberinde sunacak olan Apple, iOS 13 sürümünü ne yazık ki tüm iPhone kullanıcılarına sunmayacak. 

   

   

  iOS 13 İLE GELEN ÖZELLİKLER!

  Apple’ın iPhone, iPad ve iPod Touch cihazları için yayınladığı iOS güncellemesinin son sürümü iOS 13 bir birinden farklı yenilikler bekliyor.  WWDC 2019’da bahsedilen özelliklerin başında karanlık mod özelliği geliyor. Birçok telefonda ve uygulamada var olan bu özelliğin iOS 13’le birlikte Apple kullanıcılarına da sunulması bekleniyor. Karanlık Mod sayesinde Apple cihazları daha az şarj tüketecek ve kullanıcılarının gözünü daha az yoracak. Ayrıca yeni özellik cihazlarda telefon saatine göre otomatik devreye gidecek. Fakat kullanıcılar sürekli kullanmak isterse manuel de ayarlayabilecek.

  iOS 13 ile birlikte Face ID yüzde 30 oranında daha hızlı çalışacak. Buna ek olarak güncellemelerin boyutu da yüzde 50 oranında küçülecek.

  Yeni sürüm ile birlikte Apple kullanıcılarını daha gelişmiş bir haritalar uygulaması karşılayacak. Google haritalarda olduğu gibi artık Apple’ın haritalar uygulamasında da sokaklarda gezmek mümkün hale gelecek.

  Yeni güncelleme ile birlikte HomeKit Secure Video özelliği daha yetenekli bir hale gelecek. HomeKit uyumlu güvenlik kameraları daha etkin bir şekilde iOS cihazlardan kontrol edilebilecek.

  iOS 13 ile birlite daha eğlenceli animojiler geliyor. Mesajlar uygulamasında özel profiller oluşturmanıza imkan sağlayacak olan yeni güncelleme ile birlikle profillere animoji tanımlamak mümkün hale geliyor.

  Sosyal medya kullanıcılarının sürekli başvurduğu fotoğraf düzenleme uygulaması iOS 13 ile birlikte daha yetenekli bir hale geliyor.
  iOS 13 ile birlikte gelen en önemli özelliklerden bir tanesi de Siri, AirPod kullanıcılarına gelen mesajları okuyacak.

  iOS 13 GÜNCELLEMESİNİ ALAMAYACAK iPHONE MODELLERİ!

  Apple iOS 13 güncellemesi ile birlikte bazı cihazlarına hizmet vermeyi bırakıyor. Yani kısacası tabiri caiz ise fişini çekiyor. İşte iOS 13 güncellemesini alacak ve alamayacak olan modeller;

  iOS 13 güncellemesini alacak iPhone modelleri:

  – iPhone XS

  – iPhone XS Max

  – iPhone XR

  – iPhone X

  – iPhone 8 Plus

  – iPhone 8

  – iPhone 7 Plus

  – iPhone 7

  – iPhone 6S Plus

  – iPhone 6S

  iOS 13 güncellemesini alamayacak olan iPhone modelleri:

  – iPhone 6 Plus

  – iPhone 6

  – iPhone 5S

  – iPhone 5

  – iPhone SE

  KAYNAK : Haber7

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya girin