Apple, iOS 15’teki hataların çözümü için tarih verdi!

0
15
gösterim

Apple, birçok yeni özellik getirdiği iOS 15 sürümünü, 20 Eylül‘de yayınlandı. Fakat kullanıcılar, yaklaşık 4 ay süren bir geliştirme ve test sürecinin ardından gelen sürümde birçok hataya rastladı. Bu sürüm hataları, Apple‘ın yeni mobil işletim sistemi için kötü bir izlenim bıraktı.

Bu hatalardan bazıları, cihazın yeterli depolama alanına sahip olmasına rağmen uyarı vermesi oldu. Bunun yanında kullanıcılar, Apple Watch aracılığıyla telefon kilidini açmakta sorun yaşadığını da belirtti. Bazı AirPods Pro cihazları ise gürültü engelleme ve saydamlık özelliklerini etkinleştirmek için Siri’yi kullanmayı engelliyor. Şirket, bu hataları çözeceği ve yeni sürümün yayınlanacağı tarihi açıkladı.

Apple, iOS 15 hatalarını ne zaman çözecek?

Şirket, şikayetlerin artmasıyla, zaten beta aşamasında olan iOS 15.1 için çalışmaları hızlandırdı. Bir Twitter kullanıcısı, Apple Ürün Güvenlik Ekibi‘nden aldığı bilgi ile sürümün çıkış tarihi hakkında onay aldı.

Kullanıcının Twitter‘a sızdırdığı e-posta, iOS 15.1 ve iPad OS 15.1, yayın tarih hakkında bilgi verdi. Yeni sürüm, Apple‘ın 18 Ekim‘de yapacağı Unleashed etkinliğinden bir hafta sonra 25 Ekim‘de yayınlanacak. Yeni işletim sistemi sürümü, birkaç yeni özellikle gelecek.

iOS 15.1’de olacak yeni fonksiyonlar neler?

Apple, yeni sürümünde kullanıcılara yeni fonksiyonlar sunuyor. Bunlardan biri, iPhone kullanıcılarının COVID-19 aşı kartlarını, Apple Cüzdan‘larına ekleme özelliğinin gelecek olması. Ayrıca güncelleme ile birlikte, iOS 15 beta sürümündeki bazı teknik hatalar yüzünden düşürülen Shareplay özelliği geri gelecek.


iOS 15 işlemcili iPhone 13

iOS 15.1, AirPods Pro kullanıcılarının gürültü engelleme ve saydamlık özelliklerinin kontrolü konusunda Siri ile yaşadıkları problemi çözmeyi hedefliyor. Ayrıca, iPhone 13 kullanıcılarının önceki sürümde yaşamış olduğu, maske takarken Apple Watch ile kilit açmalarını engelleyen sorunu da ortadan kaldıracak.

Bu fonksiyonların beta sürecinde değişiklik gösterme ihtimali mevcut. Bu yüzdengelecek olan sürümünün özellikleri konusunda takipte kalmanızda fayda var.

Siz Apple‘ın yeni sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin de yaşadığınız problemler veya fikirleriniz varsa yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin