Apple iPhone 13 fiyatı ile cep yakacak

0
82
gösterim

Apple’ın yaklaşmakta olan iPhone 13’ü bir süredir gündemden düşmüyor. Şu ana kadar çıkan raporlar sayesinde seriden beklememiz gereken hemen hemen her şeyi öğrendik. Eylül ayındaki lansman yaklaştıkça, akıllı telefon serisi hakkında daha fazla ayrıntı çevrimiçi olarak ortaya çıkmaya devam ediyor.

Son raporda, DigiTimes’tan geldi. Buna göre, Apple’ın artan bileşen üretim maliyetini telafi etmek için iPhone 13 modellerinin fiyatını artırabileceği iddia ediliyor.

Apple iPhone 13 fiyat açısından cep yakacak

Ancak tabi bunlar henüz iddia seviyesinde. Şirketten gelen konuyla ilgili resmi bir açıklama yok. Yine de söz konusu rapor sektör kaynaklarına atıfta bulunduğundan doğru olması muhtemel diyebiliriz.

Dünyanın en büyük çip üreticisi olan Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, aynı zamanda 5nm+ sürecini temel alan iPhone 13 serisini güçlendirecek. Şirket, Apple A15 Bionic de dahil olmak üzere Apple yonga setleri için bir sözleşme üreticisi. TSMC, fiyatlandırmayı artırmaya yöneldiğinde, Apple bu fiyatı müşterilere yansıtacak. TSMC, fiyatlandırmayı yüzde 20’ye kadar artırma yönünde planlar yapıyor. Şirketin en büyük müşterileri arasında yer alan Apple, yüzde 3-5 arasında bir fiyat artışı görebilir.

TSMC’den gelen fiyat artışı önümüzdeki yıl Ocak ayından itibaren yürürlüğe girecek olsa da, Apple, resmi lansmanından sadece birkaç ay sonra fiyat artışı yerine artan fiyatlandırma ile yeni cihazları piyasaya sürecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin