Apple koronavirüs yüzünden Çin’deki mağazalarını kapatıyor!

0
128
gösterim

ABD’li teknoloji devi Applekoronavirüs salgını nedeniyle Çin’deki tüm mağazalarını kapatma kararı aldı. Şirket açıklamasına göre mağazaların en az 9 Şubat’a kadar kapalı kalacağı belirtiliyor.

Apple koronavirüs yüzünden Çin’deki mağazalarını kapatıyor!

ABD’li teknoloji devi Apple, Çin’de başlayan ve çok sayıda ülkeye yayılan koronavirüsü nedeni ile Çin’deki tüm mağazalarını kapatma kararı aldığını duyurdu. Şirketten bugün yapılan açıklamada, ana karadaki tüm resmi mağazaların 9 Şubat tarihine kadar kapatılacağı bildirildi. 

Apple’dan yapılan yazılı açıklamada, “Sağlık uzmanlarının yaptığı uyarıların ardından Çin’deki tüm mağaza ve ofislerimizi 9 Şubat’a kadar kapatıyoruz” denildi. Ancak açıklamada karara ilişkin detaylı bilgi verilmedi.

Bilindiği üzere koronavirüsü dünya genelinde hızla ilerleyerek panik yaratmaya devam ediyor. Çin Ulusal Sağlık Komisyonu (NHC), koronavirüs sebebiyle son 24 saatte 46 kişinin daha öldüğünü açıkladı. Çin’de başlayan salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin şu ana kadarki toplam sayısı ise 259’a yükselirken, ülkelerin yanı sıra çok uluslu birçok şirket de acil duruma geçmiş durumda. 

Çin’de koronavirüs yüzünden etkilenen diğer şirketleri görmek için burayı tıklayabilirsiniz.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin