Apple M1 İşlemci Destekli Dropbox Beta Sürümü Çıktı

0
55
gösterim

Dropbox, macOS uygulamasını Apple Silicon platformu için güncellemediğinden geçen yıl Mac kullanıcıları tarafından eleştirilmişti. Neyse ki şirket sonunda M1 çipine tam destek getiren Dropbox beta sürümünü yayınladı.

macOS için Dropbox uygulamasının en son beta sürümü Apple Silicon platformunda çalışıyor. Yeni yükleyiciyi indirdikten sonra uygulama “arm64” tanımlayıcısıyla birlikte geliyor. Bu da M1, M1 Pro ve M1 Max yongalarının ARM mimarisiyle uyumlu olduğu anlamına gelmekte.

Bilinmeyen bir nedenle Dropbox’ın uygulamasının M1 çipiyle uyumlu bir sürümü üzerinde çalıştığını doğrulaması 1 yıldan fazla sürdü. Öte yandan şirket, bu sürümün uygulamayı hala Intel uygulamalarını ARM’ye çeviren ancak bir miktar performans kaybı olan Rosetta aracılığıyla çalıştırması gereken kullanıcılara ne zaman yayınlanacağını söylemedi.

Apple Silicon’da yerel olarak çalışan bir uygulamaya sahip olmak, M1 çipinden ve türevlerinden tam olarak yararlanılabileceği anlamına geliyor. Sonuç olarak, yazılım daha hızlı çalışıyor ve aynı zamanda daha az güç tüketiyor. Bu özellikle dizüstü bilgisayarlarını fişe takmadan kullanan MacBook kullanıcıları için ideal bir durum.

Mac için Dropbox’ın ana sürümü henüz Apple Silicon desteğiyle güncellenmemiş olsa da kullanıcılar artık M1 ile uyumlu Dropbox Beta‘yı (sürüm 140.3.1903) indirebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin