Apple’dan iOS 14 güncellemesi (iOS 14 hangi iPhone modellerine gelecek, iOS 14 ile gelen yeni özellikler neler?)

0
114
gösterim

iOS 14 ile gelen bir başka yenilik olan Widgets özelliği ile kullanıcılar ana ekranı Widget Gallery’deki Hava Durumu gibi uygulamalarla diledikleri şekilde ve diledikleri boyutlarda özelleştirebilecek. 

Daha önce Android’de gördüğümüz Picture in Picture özelliği ile iPhone kullanıcıları herhangi bir videoyu ekranın istenilen yerine taşıyabilecek,  video ekranda oynarken Mesajlar, Notlar veya diğer uygulamalara dönebilecek.

Apple Haritalar ve dijital asistan Siri’de  güncellemeler yapan Apple, iOS 14 ile çevrimdışı çalışan çeviri özelliğini de kullanıma sundu. 

Başlangıçta İngilizce, Çince, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Arapça, Portekizce ve Rusça olmak üzere 11 farklı dili destekleyecek olan uygulama, yapay zekâ desteği sayesinde internet erişimine ihtiyaç duymadan gerçek zamanlı ve karşılıklı bir çeviri sunacak. iOS 14 NE ZAMAN KULLANIMA GİRECEK?   iOS 14, önümüzdeki eylül ayında final sürümüyle iPhone kullanıcıların beğenisine sunulacak. iOS 14 HANGİ iPHONE’LARA GELECEK? 

Güncellemenin kullanıma girmesi ile Apple bazı iPhone modellerine verdiği desteği kesecek. 

İşte iOS 14 güncellemesi almasına kesin gözüyle bakılan iPhone modelleri…  

iPhone 11 

  

iPhone 11 Pro 

  

iPhone 11 Pro Max  

  

iPhone SE (2020)

iPhone XS 

  

iPhone XS Max 

  

iPhone XR 

  

iPhone X 

  

iPhone 8 Plus 

  

iPhone 8 

  

iPhone 7 Plus 

  

iPhone 7 

  

iPhone 6S Plus 

  

iPhone 6S

KAYNAK : https://www.ntv.com.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin