Apple’dan iPhone 15 için değerli değişiklik!

0
57
gösterim

Bir müddet evvel piyasa bedeli 3 trilyon doları aşan birinci şirket unvanını sahibi olan Apple’ın bu muvaffakiyetinde 2007 yılından beri piyasaya sürdüğü iPhone serisinin hissesi büyük. Her yılın eylül ya da ekim aylarında üst seviye özelliklere sahip yeni modellerini kullanıcıların beğenisine sunan şirket, tezlere nazaran 2023 yılında tanıtmaya hazırlandığı iPhone 15 serisinin ekranlarında değerli değişikliklere gitmeye hazırlanıyor.

iPhone 15 Pro modellerinin panellerini BOE üretebilir

Bilindiği üzere iPhone modellerinin ekranlarında farklı bileşen üreticilerinin imzası var. Örneğin geçtiğimiz yılın eylül ayında tanıtılan iPhone 13 serisinin küçük ve standart modelinin ekranlarını Çinli elektronik bileşen üreticisi BOE, üst seviye özelliklere sahip Pro modellerin panellerini ise Samsung Display ve LG Display sağlıyor.

Lakin The Elec’e nazaran, bu durum önümüzdeki yıllarda çıkış yapması beklenen iPhone 15 serisiyle kökünden değişecek. Çünkü tedarikçiler ortasında yer alan BOE’nin 2023’ten itibaren Pro modellerinin LTPO dayanaklı OLED ekranlarını da üretmek istediği ve Apple’ın da bu talebe epeyce sıcak baktığı tez edildi.

Halihazırda küçük ve standart modellerin ekran üreticisi olarak çalışmalarını sürdüren BOE’nin geçmişte yaşadığı başarısızlıklar da başlarda büyük soru işareti bırakıyor.

Hatırlanacağı üzere şirket, 2020’de piyasaya sürülen iPhone 12 serisinin OLED panellerini üretmek istemiş, lakin Apple tarafından yapılan kalite denetimlerinde sınıfta kalarak hayal kırıklığı yaratmıştı. Bu nedenle kelam konusu serinin ekran tedariğini bu alanda bir oldukça deneyimli olan Samsung ve LG Display üstlenmişti. Alışılmış BOE, daha sonra Apple’ın istediği kaliteyi yakalayarak iPhone 13 serisiyle tedarik zincirine girmeyi başardı.

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce BOE, sav edildiği üzere iPhone 15 serisinin LTPO teknolojili OLED panellerini üretebilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin