Apple’dan yeni koronavirüs kararı

0
87
gösterim

Apple, COVID-19 vakalarındaki artış nedeniyle ABD çalışanları için planlanan ofise dönüş tarihini bir kez daha erteledi. Bloomberg, planın şimdilik belirsiz kalmasına olduğunu ancak, şirketin Ekim tarihini en az Ocak ayına kadar kaydırdığını belirtti.

Apple çalışanlarına bir notta, ofise dönüş tarihine bir ay kala çalışanlarına haber vereceğini bildirdi. Birçok işveren gibi iPhone üreticisi de hibrit bir çalışma rutinine hazırlanıyor. Apple, çalışanlarının Çarşamba ve Cuma günleri uzaktan çalışma seçeneğiyle haftada en az üç gün (Pazartesi, Salı ve Perşembe) ofise gelmesini bekliyor.

Apple, çalışanlarını Ocak ayına kadar ofise beklemiyor

Gecikme, Apple’ın işindeki en son kesinti olacak gibi görünüyor. Şirket artık aşılamanın da gelmesiyle ofise geri dönme sinyalleri vermeye başlıyor. Perakende tarafında da Apple, virüsün yükselişi ve düşüşüyle ​​birlikte defalarca mağazalarını kapatmak zorunda kaldı. Şirket daha bu hafta, 20’den fazla personel COVID-19’a maruz kaldıktan sonra Güney Carolina, Charleston’daki mağazasını kapattı.

Apple, perakende mağazalarını bu yılın başlarında yeniden açtı. Delta varyantının sebep olduğu vaka artışları yüzünden söz konusu mağazaların ne olacağı belli değil. Apple ayrıca, Temmuz ayında personel ve mağaza ziyaretçileri için maske zorunluluğunu geri getirdi. Şirket çip sorunuyla baş etmekle kalmayıp aynı zamanda koronavirüs yüzünden çıkan problemlerle uğraşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin