Apple’ın yeni iPad modeliyle ilgili heyecanlandıran iddia!

0
58
gösterim

Apple, yeni kuşak iPad modelleri için çalışmalara orta vermeden başladı. 2022‘nin gelişi ile hareketlenen teknoloji dünyası, yeni bilgileri kullanıcılara sunmaya devam ediyor. Tablet piyasasının öncü firmalarından olan Apple, görünüşe nazaran giriş düzey modeli için yeni bir atılım gerçekleştirecek.

Şimdi sav evresinde olan ayrıntı, şirketin takipçilerini sevindirmeyi başardı. Söylentiler ışığında Apple, yaygınlaşan 5G‘yi daha fazla aygıtına entegre etmek için kolları sıvamış.

Giriş düzey iPad, 5G’li mi olacak?

Önümüzdeki aylarda yeni aygıtlarını tanıtmaya hazırlanan Apple, teknoloji piyasasındaki yerini müdafaayı hedefliyor. Geçtiğimiz sene sonu 9. jenerasyon iPad modelini tanıtan şirket, birkaç ay sonraki lansmanda rastgele bir tablet tanıtmayı hedeflememekte. Fakat gelen bilgilere nazaran 2022 için planlanan baz model, şimdiden savların merkezine oturmaya başladı.

Yeni model iPad Pro, iPad Air‘in yanı sıra ve 10. kuşak iPad tanıtımını da gerçekleştirecek olan şirket, bilhassa giriş düzey model için yeni planlara sahip. Ortaya atılan kimi argümanlara nazaran aygıt, 5G dayanaklı olarak kullanıcılarının karşısına çıkacak. Son yıllarda kullanımı artan teknolojinin farkında olan Apple, böylece tüm modelleri için bu özelliği sunmaya başlayacak.

Kestirimlere nazaran 9. jenerasyon iPad ile birebir dizayna sahip olacak aygıt, 10.2 inçlik ekran boyutuyla kullanıcılarının karşısına çıkacak. Merakla beklenen tablet ayrıyeten yeni jenerasyon A14 Bionic işlemcisinden gücünü alacak. Bu yonga seti sayesinde aygıtın 5G dayanağına kavuşması bekleniyor. Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi 6 ilişki özelliklerine de sahip olmasına kesin gözüyle bakılan iPad, Touch ID ve Lightning girişi üzere eski kuşakta yer alan birtakım ayrıntıları da bünyesinde barındıracak.

Sene sonuna hakikat tanıtılması beklenen yeni tabletmodelleri, bu argümanlar ile bir arada şimdiden teknoloji dünyasının gündemine yerleşti. Rekabette kullanıcı kaybetmek istemeyen Apple da, yenilikler ile kullanıcı sayısını arttırmayı hedefliyor. Bakalım firma, 5G takviyeli tableti ile takipçilerinin beğenisini kazanmayı başaracak mı? Bekleyip göreceğiz.

Pekala sizler 10. jenerasyon iPad için ortaya atılan savları nasıl buldunuz? Sizce tablet beklenen performansı sunabilecek mi? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin