Artık PTT ATM den para çekmek daha kolay!

0
116
gösterim

Koronavirüs günlerinde en çok konuşulan başlıklardan birisi de PTT önlerinde oluşan kuyruklar olmuştu. Özellikle salgının ilk günlerinde bazı yardım ödeneklerinin PTT aracılığı ile yapılacağının duyurulması üzerine pek çok PTT şubesinde uzun kuyruklar oluşmuştu.

Bu kuyrukların bir diğer nedeni de PTT ATM‘lerinde para çekme sınırlaması bulunmasıydı. Dolayısıyla belli bir limitim üzerinde para çekmek isteyenler zorunlu olarak şube içerisinden işlem yapıyorlardı. 

PTT bu konu ile ilgili adımı biraz geç de olsa attı. PTT‘den yapılan açıklamada aşağıdaki satırlara yer verildi.

Artık PTT ATM den para çekmek daha kolay!

“PTT olarak koronavirüs hastalığı ile mücadele kapsamında müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda PTT ATM’lerimizden günlük ücretsiz para çekme limitini 28 Nisan 2020 tarihi itibarıyla 3 bin TL’den 5 bin TL’ye çıkardık.

Para çekme işleminizi, PTTKart’ınız ile tüm kamu ATM’lerinden de ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, PTT ATM’lerimizden tek seferde çekilebilecek nakit tutarı limitini de 1500 TL’den 3 bin TL’ye çıkardığımızı hatırlatmak isteriz.”

Yani artık 3000 TL‘nin üzerinde para çekmek istediğinizde de ATM üzerinden işlem yapabileceksiniz. Açıkçası PTT‘nin bu adımda biraz geç kaldığını söyleyebiliriz. Zira pek çok banka ATM üzerinden çekilebilecek para miktarını salgının ilk günlerinde arttırmıştı. 

Sonuç olarak zararın neresinden dönülürse kardır diyebiliriz. Umarız bu haberden sonra şube içerisine girmek için bekleyenlerin sayısında önemli bir azalış olur.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin