Balonla uzay turizmi başlıyor! İşte şaşırtan fiyatı!

0
134
gösterim

Space Perspective isimli yeni uzay turizmi şirketi, İnsanlı uçuşlar için tarih verdi. Şirket insanlı uçuşlar için tarih ve fiyat bilgisi de paylaştı!

Balonla uzay turizmi başlıyor! İşte şaşırtan fiyatı!

Son dönemde SpaceX, Amazon ve adını yeni yeni duymaya başladığımız bazı şirketler uzay turizmi ile ilgili çalışmalarını duyurmaya ve çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu şirketlere yeni bir isim daha eklendi. Uzay turizmi sektörünün son temsilcilerinden Space Perspective‘nin insanlı uçuşlar ile ilgili projesinin detayları belli oldu. Şirketin tarih ve fiyat bilgisi de paylaşmış olması sebebi ile, bu anlamda iddialı bir giriş yaptığını söyleyebiliriz.

Space Perspective, 2021 yılında insansız uçuşları test etmeye başlayacak olduğunu ve ilk ticari uçuşlarını 2024 yılında gerçekleştirmeyi hedeflediğini duyurdu. Şirket bununla birlikte uzaya balonla turist ve malzeme taşımak için yeni nesil balonlar geliştirmeye devam ediyor.

Esasen şirketin bahsettiği yüksekliğin tam olarak ‘uzay’ olduğu söylenemez. Fakat yinede şirketin balonlarla ulaşmaya çalıştığı yükseklik, bu deneyimi yaşamak isteyenlere büyüleyici bir Dünya manzarası vaat ettiğini söyleyebiliriz.

Uzay turizmini gerçekleştirecek olan bu balonların bilinen özelliklerinden bahsedecek olursak; aynı anda 9 kişiye ev sahipliği yapabilecek olduğunu ve özel üretim balonun Stratosfer‘e kadar yükselebilecek olduğunu söyleyebiliriz.

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, bu uzay yolcuğu yaklaşık olarak 6 saat sürecek. 6 saat sürecek bu yolculuğun ilk iki saati yükselmeyle, devamındaki iki saat Dünya manzarasını izleme ve son 2 saat iniş için geçecek. Bu deneyimi yaşamak isteyenlerin ise ücret 125 bin doları (yani yaklaşık 855 bin TL‘yi) gözden çıkarmaları gerekecek.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin