Battlefield 2042, fiyatsız mi oluyor?

0
57
gösterim

Call of Duty’nin en büyük rakibi Battlefield cephesi için geçtiğimiz yıl işler hiç ancak hiç yolunda gitmedi. Serinin son 10 yıl içerisinde en az satan ve hem inceleme sitelerinden hem de oyunculardan düşük notu alan oyunu Battlefield 2042, markanın yazgısını değiştirebilir.

Hem EA Games hem de DICE Entertainment’a yakın kaynaklardan gelen bilgiler, imali oynaması fiyatsız modele geçirmek için önemli toplantılar gerçekleştirildiği yönünde… Elbette bu ihtimal, epeyce önemli soru işaretlerini de beraberinde getirecek.

EA, oyunu çok yakın vakitte fiyatsız yapabilir

Battlefield 2042 geliştiricisi DICE’ta işler bir müddettir pek de yolunda gitmiyor. Anlık oyuncu sayısı günden güne düşen ve oyunculardan epey olumsuz geri dönüşler alan Battlefield 2042 için panik butonuna basılmış olabilir. Üretimci DICE tarafından, oyunla ilgili gelen geri dönüşler ışığında daima irili ufaklı yamalar yayınlanıyor. Buna rağmen oyuncular, Battlefield 2042’nin son halinden hiç lakin hiç şad değil.

Üretimin XP sistemindeki dengesizlikler, sunucu problemleri, büyük umutlarla oyuna getirilen yeni modların dahi bir gün sonra kaldırılması üzere birçok sorun, EA cephesinde önemli bir telaşa yol açmış durumda. EA Games idaresine yakın kaynaklardan gelen haberler, ünlü yayıncının oyunu ‘oynaması ücretsiz’ (Free to Play) modele geçirmeyi önemli ciddi düşünmeye başladığını gösteriyor.

Bölümün önde gelen duyumcularından Tom Henderson, yayınladığı yeni bir görüntüyle EA’in oyunu fiyatsız hale getirebilecek teknikler üzerinde çalıştığını ve oyunun tamamı olmasa da en azından bir yahut iki modun oyunculara fiyatsız olarak sunulacağını belirtti. Bu manada Portal yahut Hazard Zone (bir ihtimalle her ikisi birden) yeni devirde bütün oyunculara açık hale gelebilir.

Elbette tüm bu dedikodulara şimdi EA yahut DICE cephesinden bir karşılık gelmiş değil. Bu çeşit bir karar alınırsa, daha kısa bir müddet evvel oyuna tam oyun fiyatı vermiş oyuncuların ne reaksiyon göstereceği de başka bir merak konusu. Pekala sizler Battlefield 2042’nin oynamasız fiyatsız modele geçmesi hakkında ne düşünürsünüz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin