Bayraktar: Bu iş bitti demiştim

  0
  180
  gösterim

  Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Güvenli Bölge’nin TeknoFest’te gerçekleştirilen canlı yayınına katıldı. GZT takipçilerinin sorularını da yanıtlamayı ihmal etmeyen Bayraktar, gelen bir soru üzerine en korkutucu İHA denemesini anlattı.

   

  Bayraktar “2007 yılında Malatya’da yıllarca çalışarak mini bir İHA yapmıştık. İlk denemesi ve teslimatı yapılacağı zaman -ki ilk defa milli bir uçak TSK envanterine girecek- tam otomatik ve paraşüt inişi yapılacaktı. İki buçuk saniyelik paraşüt açılmasını aylar gibi uzun hissediyoruz. Demo teslim heyeti önünde uçuş yaptık ve inişe geçtiğimizde paraşüt uçuşu esnasında paraşütün çıkmadığını hissettik ve şoke olduk. ‘Bu iş bitti’ demiştim. O an hem sevinci hem de üzüntüyü aynı anda yaşamıştım.” dedi.

  GENÇLERE TAVSİYE

   

  Bayraktar “Gençlere şunu söylemek istiyorum; hayatta bunların hepsi var. Bunun da doğası böyle. Asla yılmayacaksınız! Burada uçağınız düşebilir, hasar alabilir, ne olursa olsun yılmayacaksınız. Zaten yolunuzdan dönmemek önemli, varacağınız yer değil” diyerek gençlere seslendi.

  KAYNAK : Haber7

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen adınızı buraya girin