Bir döneme damga vuran şimdi unutulup giden Web siteleri

0
59
gösterim

İnternetin sükse yaptığı yıllarda ortaya çıkan ancak şimdi unutulup giden web sitelerini sizler için bir araya getirdik. Bakalım bu siteleri hatırlayacak mısınız?

İnternetin yükselişe geçtiği dönemde bir çok web sitesi hayatımıza girmişti. Ancak yeniliğe ayak uyduramayan siteler maalesef ki arşivin tozlu raflarındaki yerini almıştı. Döneminde fırtınalar estiren yüzbinlerce kullanıcısı olan ancak günümüzde unutulup giden web sitelerini sizler için bir araya getirdik. Bu web sitelerini bakalım hatırlayanlarınız olacak mı?

netbulpower.com

SMS döneminde sükse yapan netbulpower.com, internet üzerinden dilediğiniz kişiye gizli numaradan mesaj göndermenizi sağlıyordu. Ücretsiz olarak gönderilen bu SMS mesajları bir çok kişinin maalesef ki sözlü taciz edilmesine sebep olduğu için site bir süre sonra yayın hayatına son vermişti.

komikaze.net

Erdil Yaşaroğlu’nun milyonları güldüren komikaze serisinin web sitesi 2000’li yılların başlarında kurulmuştu. İnternetin Türkiye’de yeni yaygınlaştığı sırada usta isim Erdil Yaşaroğlu’nun karikatürleri herkesi güldürmeyi başarmıştı.

AltaVista.com

Google’ın yeni kurulduğu sıralardaa AltaVista.com hayatımıza girmişti. Arama motoru olan AltaVista.com döneminde kütüphanelere kafa tutmayı başarmıştı. Ancak bu firma daha sonra Yahoo tarafından satın alındı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin