Birleşik Krallık’ta Bir Robot Süpürge Otelden Kaçtı

0
52
gösterim

Birleşik Krallık’ta bulunan bir otelde son derece komik bir olay yaşandı. Bir robot süpürge, Travelodge şirketinin bir otelinden kaçarak binadan süratlice uzaklaştı.

Robot süpürgenin kaçışını toplumsal medyada paylaşan bir Travelodge Cambridge Orchard Park çalışanı, süpürgenin “can havliyle kaçtığını” tabir etti. Bu hafta Cambridge dolaylarında kaybolan robot süpürge için bir işçi ise süpürgenin her yerde olabileceğini söyledi.

Kaçak robot süpürge günlerce arandı

Robot süpürgelerin olağanda girişte kapının ağzını algıladığını ve dışarı çıkmak yerine geri döndüğünü belirten işçi, “Ancak bu kaçmayı tercih etti” biçiminde kaydetti. Robot süpürgenin kaçtığını 15 dakika sonra fark ettiğini belirten işçi, aygıtın o mühlet zarfında her yere gitmiş olabileceğinin mümkün olduğunu söyledi.

Robot süpürgenin bu firarının akabinde aygıtı aramak için çalışmalara başlandı. Vazifeliler robot süpürgeyi bulup otele teslim eden bireye otelin barında içki ikram edeceklerini duyururken, aygıtın kaçışı toplumsal medyada da büyük ilgi gördü. Robotun ‘özgür olmasını’ destekleyenler, “Özgür ol küçüğüm”, “Git küçük robot, git!” biçiminde paylaşımlar yaparken, bir kullanıcı da robot kıyametinin bu türlü başladığını söyleyerek espri yaptı.

Fakat robot süpürgenin özgürlüğe hakikat bu kaçışı çok da uzun sürmedi. BBC’nin haberi nazaran robot süpürge cuma günü öğlenden sonra, çalılardan yapılmış çitlere takılmış bir halde, ön bahçede çalışan bir otel temizlikçisi tarafından bulundu. Olayın akabinde gazeteye konuşan otel yetkilileri, robot süpürgenin “şimdi robot süpürge ailesinin geri kalanıyla birlikte bir rafta keyifli bir halde oturduğunu” kaydetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin