Bitcoin Son 6 Ayın En Düşük Düzeyine Geriledi

0
49
gösterim

Şimdi kasım ayında 69 bin dolar düzeyiyle tarihi bir rekor kıran Bitcoin, son periyotta büyük düşüşe geçti. Bir mühlet 42 – 43 bin dolar düzeyinde gezinen Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 38 bin dolar düzeyine gerileyerek Ağustos ayından bu yanan en düşük pahaya ulaşmıştı.

Bu akşam saatlerinde ise Bitcoin cephesinde kıymetli bir gelişme yaşandı.Kripto piyasasında devam eden düşüş grafiğinde Bitcoin, 34 bin dolar düzeyinin altına gerileyerek temmuz ayından bu yana en düşük kıymete ulaşmış oldu.

‘Yükselişe geçmesi vakit alabilir’

Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız bir haberimizde kripto piyasasındaki bu genel düşüş grafiğinin nedenlerinin ne olabileceğini sizlere aktarmıştık. Düşüşün gerisinde bir çok neden olsa da kesimden değerli bir isim olan ve Luna’nın grubunda yer alan Vijay Ayyar CNBC’ye yaptığı açıklamada “Varlığın tabiatı gereği Bitcoin ve kriptolar piyasadaki gelişmelere çok şiddetli reaksiyon veriyor. Mevcut hassaslık göz önüne alındığında muhtemelen 30-32 bini test edeceğiz biçiminde konuştu.

Ayyar ayrıyeten hususa ait “Güven eksikliği göz önüne alındığında, piyasanın yükselişe geçmesi biraz vakit alabilirdedi. Bu da yatırımcıların bir müddet daha hoş haberler alamayacağı manasına geliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin