Bitcoin ve Kripto Paralardaki Büyük Düşüş İnanılmaz Boyutlara Ulaştı!

0
57
gösterim

Bitcoin, Kasım ayında ulaştığı rekor düzeyden bu yana, bedelinin yaklaşık yarısını kaybetti. Pazartesi sabahı aşağı istikametli düşüşüne devam eden Bitcoin’in bedeli haber yayına hazırlanırken 35.000 doların altına kadar gerilemişti. Bu da, Cuma gününden beri yaklaşık yüzde 10’luk kıymet kaybı manasına geliyor.

CNBC’ye nazaran Bitcoin, hafta sonu düşen birçok dijital paradan yalnızca biri ve kripto para piyasası bir bütün olarak son 24 saatte yaklaşık 130 milyar dolar bedel kaybetti. Aralık ayının büyük kısmında 4.000 dolar civarında tutunan Ethereum ise, tekrar haber yayına hazırlanırken 2.200 dolar düzeyindeydi.

Piyasanın aşağı istikametli hareketi, ABD Merkez Bankası’nın para siyasetini sıkılaştırabileceği ve faiz oranlarını yükseltebileceği sinyalini vermesiyle birlikte sürat kazanmış üzere görünüyor. The Wall Street Journal’a nazaran, kripto para üniteleri ve teknoloji şirketi payları de dahil olmak üzere, riskli varlıklarda geniş bir pazar satışı yaşandı.

Geçen hafta, Federal Rezerv ayrıyeten bir merkez bankası dijital para ünitesinin yahut CBDC’nin potansiyel yararlarını ve risklerini inceleyen, uzun vakittir beklenen bir rapor yayınladı. Dijital para konusunda net bir tutum alınmasa da, raporda kripto para üniteleri popülerlik kazandıkça hükümetin dijital varlıklara artan ilgisini ve telaşını yansıtıyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin