Clubhouse, uygulama zorunluluğunu kaldırdı

0
47
gösterim

Sesli sohbet uygulaması Clubhouse, odalara tarayıcı ile katılım sağlamaya izin verdi. Şirket 2020’deki ilk çıkışından beri mobil uygulama gerektiriyordu. Kullanıcılar sosyal ağda bir odaya katılmak ve sohbeti dinlemek için Clubhouse’u telefona yüklemek zorundaydı. Ancak bu zorunluluk ortadan kalktı.

Bugünden itibaren artık Clubhouse kullanıcıları hem webde hem de mobilde canlı odalara tarayıcı üzerinden katılabilecek. Böylece Clubhouse’a bilgisayardan ya da uygulaması yüklenemeyen bir platformdan erişmek doğrudan mümkün olacak.

Clubhouse odalarına tarayıcı ile katılmak mümkün

Sosyal medya şirketi, Clubhouse mobil uygulamasına paylaşım özelliği ekledi. Oluşturduğunuz odanın sol alt köşesindeki ok ikonuna tıklayarak; doğrudan Clubhouse’un içinde odanızı paylaşabileceğiniz gibi Instagram, WhatsApp gibi uygulamalar aracılığıyla da arkadaşlarınıza, eşinize, dostunuza gönderebilirsiniz. Ayrıca odanın bağlantısını da kopyalayabilirsiniz.

Kopyaladığınız bağlantı, odanızın tarayıcı vasıtasıyla web ortamında açılmasını sağlayacak. Bağlantıya erişimi olan kişiler, Clubhouse’ta oturum açmaksızın sohbete katılabilecekler. Ancak Clubhouse bu özelliğin şimdilik ABD’de kullanılabildiğini söyledi. Ayrıca test aşamasında olduğunu ve gelecekte diğer ülkelerde de kullanıma sunacağı bilgisini paylaştı.

Hatırlanacağı üzere şirket geçtiğimiz sene Android‘e de adım atmıştı. Yeni kararıyla birlikte desteklediği platformları yaygınlaştırmış oldu.

Oda oluşturmak için hesap zorunlu

Clubhouse oturum açma zorunluluğunu odaya katılım için kaldırdı. Ancak yeni bir sohbet odası oluşturmak için hala Clubhouse hesabına sahip olmanız ve oturum açmanız gerekiyor. Bunun yanında Clubhouse’un mobil uygulamasını da Android veya iOS telefonunuza yüklemeniz isteniyor.

Yeni özelliği kullanmak için;

  • Öncelikle “Start a new room” butonuna basarak oda oluşturun.
  • Ardından sol alt köşedeki “Share” düğmesine tıklayın.
  • Odayı paylaşmak istediğiniz yöntemi belirleyerek işleme devam edin.

Clubhouse sol alt köşedeki paylaşım düğmesinde, bağlantıya kaç kişinin tıkladığını da gösterecek. Böylelikle kimlerle etkileşim kurduğunuzu daha iyi ölçebileceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin