Dikkat!!! Maske kodu artık uygulama üzerinden alınacak

0
113
gösterim

Koronavirüs ile mücadele döneminde maske kullanımının önemi arttı. Kısa süre önce hükümetin para ile maske satışını yasaklaması ile dengeler değişmişti. Maskelerin devlet tarafından vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacak olması herkesi sevindirdi.

Fakat dağıtım sürecinde yaşanan aksaklıklar şimdiye kadar aşılabilmiş değildi. Kimi vatandaş kendisine kod gelmediğini, kimisi ise kod geldiği halde eczanede maske bulamadığı için maske alamadığını iddia ediyordu.

Dikkat!!! Maske kodu artık uygulama üzerinden alınacak

Sağlık bakanlığı maske kodu krizini ortadan kaldırmak için önemli bir adım attı. Hayat Eve Sığar uygulaması sayesinde artık kodlar akıllı telefonlardan uygulama vasıtasıyla alınabilecek. Kod almak için yapmanız gereken tek şey uygulamayı ücretsiz olarak indirip “Sağlık Durumu” sekmesinin altından maske kodunu temin etmek.

Hayat Eve Sığar uygulamasını Google Play ya da iOS üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca daha önce uygulamayı edindiyseniz yapacağınız güncelleme ile maske kodu ekranına erişim sağlayabilirsiniz.

Hayat Eve Sığar uygulamasında maske kodu haricinde bölgenizdeki vaka yoğunluğunu da görebiliyorsunuz. Ayrıca eczane, hastane, market ve durak gibi önemli noktalar da uygulama üzerinden gösteriliyor.

Maske kodu dağıtımının Hayat Eve Sığar uygulaması ile sağlanması gerçekten de önemli bir adım oldu. Dileriz böylece maske kodu sıkıntısı da ortadan kalkmış olur.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin