Dondurulan Twitter hesabı nasıl geri açılır?

0
50
gösterim

Gündemi yakından takip eden kişilerin sıklıkla tercih ettiği Twitter, dünya genelinde en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden birisidir. Ancak pek çok insan bazen bir süreliğine Twitter hesabını dondurmak zorunda kalabiliyor.

Dondurmuş olduğunuz Twitter hesabınızı yeniden aktif hale getirmek için yalnızca 30 gününüz bulunuyor. Çünkü 30 gün geçtikten sonra hesabınız kalıcı bir şekilde siliniyor. Peki Twitter dondurulan hesabı açma işlemi için neler yapmak gerekiyor?

Twitter hesabı nasıl dondurulur?

  • İlk olarak Twitter hesabınıza giriş yapın.
  • Profil kısmına girin.
  • Karşınıza çıkan seçenekler arasından “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğini seçin.
  • “Hesabın” kısmına girin.
  • “Hesabımı devre dışı bırak” seçeneğine basın.
  • Son olarak sizden şifreniz istenecektir. Şifrenizi girdikten sonra Twitter hesabınız donduruluşmuş oluyor.

Dondurulan Twitter hesabı nasıl geri açılır?

Dondurduğunuz Twitter hesabını açmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor:

  • İlk olarak Twitter sayfasına girin.
  • Daha sonra “Giriş” kısmına basın.
  • Karşınıza çıkan yerlere aktif hale getirmek istediğiniz hesabın kullanıcı adını ve şifresini girin.
  • Sonuç olarak gerçekleştirmiş olduğunuz adımlardan sonra hesabınız aktif hale gelecektir.

Dondurulan Twitter hesabına giriş yapamıyorum

Dondurmuş olduğunuz Twitter hesabınızı aktif hale getirmek istediyseniz ancak olmadıysa bunun pek çok nedeni olabiliyor. Hesabınızı dondurmanızın üzerinden 30 gün geçtiyse hesabınız kalıcı olarak siliniyor. Bu nedenle giriş yapamıyor olmanız mümkündür.

Bir başka neden ise sistemden kaynaklı yaşanan bir yoğunluğun olmasıdır. Eğer sistemde bir sorun bulunuyorsa hesaba giriş yapamıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumla karşı karşıya kalıyorsanız farklı hesaplardan giriş yapmayı deneyin.

Hesabınıza giriş yapamamanızın bir başka nedeni ise şifrenizi unutmuş olmanızdır. Eğer şifrenizi hatırlayamıyorsanız şifremi unuttum seçeneğine tıklayarak yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

Silinen Twitter hesabı tekrar aktif edilir mi?

Hesabınızı aktifleştirmek için 30 gün süresince herhangi bir girişimde bulunmadıysanız Twitter’daki verileriniz tamamen yok oluyor. Bu nedenle silinen Twitter hesabınızı tekrar aktif hale getirmeniz mümkün değildir.

Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınız da Twitter’a erişmek için yapmanız gereken yeni bir hesap oluşturmak olmalıdır. Bu sayede yeni bir hesap oluşturarak Twitter gündemini takip etmeye devam edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin