Dying Light 2 bekleyen Switch kullanıcılarına makûs haber

0
52
gösterim

El konsolu periyodunun bittiğini düşündüğümüz bir devirde çıkagelen Nintendo Switch, oldukça başarılı satış sayılarına ulaştı. Vakit zaman satış sayılarının güncellendiğini görüp şaşırdığımız konsolun ülkemizde de büyük bir kullanıcı kitlesi mevcut. Xbox ve PlayStation üzere konut konsolları bir yana, el konsolları denince çoğumuzun aklına yalnızca Switch geliyor. Şayet siz de bu konsolun sahiplerinden biriyseniz ve Dying Light 2’yi bekliyorsanız, makûs bir haberimiz var.

Birinci oyunuyla oldukça başarılı olmasının yanı sıra ikinci oyunuyla beklentilerimizi artıran Dying Light, gelecek ay geri dönüyor. Yılın en çok beklenen oyunlarından birisi olan ikinci oyunun Nintendo Switch’teki yeni çıkış tarihi haberimizde.

Dying Light 2, Nintendo Switch’e geç çıkacak

Bugün gelen açıklamaya kadar oyunun tüm platformlar için 4 Şubat’ta çıkması bekleniyordu. Nintendo Switch haricindeki platformlar için tarih birebir. Lakin Switch kullanıcıları, oyunu olağandan 6 ay daha geç oynayabilecek. Techland’den gelen açıklamaya nazaran Nintendo Switch sahiplerinin oyunla 2022’nin Ağustos ayında buluşabilmesi hedefleniyor.

Bu büyük ertelemenin nedeni ise klişe: oyunu hak ettiği üzere çıkarmak istemişler. Bu açıklamadan oyunun hala yeteri kadar optimize edilemediğini anlıyoruz. Aslında aksiyon dolu bir oyunun bir el konsolunda oynanması fazla oyuncunun tercihi değil. Bu yüzden Dying Light hayranlarının tercihinin Nintendo Switch olduğuna pek ihtimal vermiyoruz. Şayet oyunu gecikme olmadan oynamak istiyorsanız PC, Xbox One, Series S|X, PlayStation 4 ve 5 için çıkış tarihleri hala tıpkı. Şimdiden ön sipariş verebilir yahut 4 Şubat’ta oyun çıktığında satın alabilirsiniz.

Dying Light 2’nin Nintendo Switch sürümünün Türkiye fiyatı belirli değil. Lakin oyunun konsollarda 469 TL fiyat etiketiyle çıkacağını düşünürsek Switch’te de buna yakın bir fiyatlandırma bekleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin