E3 2022 fuarı yapılacak mı? Resmi açıklama geldi

0
46
gösterim

Her ne kadar son yıllarda özellikle COVID-19 salgını ve karantina şartları dolayısıyla eski ihtişamından uzak günler yaşasa da E3 halen oyun dünyasının kalbinin attığı fuarlardan biri… Özellikle fuarın düzenlendiği Los Angeles’ın Kaliforniya eyaletindeki Omicron ve Delta varyantı virüs salgını sonrası fuarın akıbeti de merakle bekleniyordu. E3 2022 için yetkili ağızlardan resmi bir açıklama geldi.

E3 2022 bir kez daha dijital olarak düzenlenecek

Özellikle 2000’li yılların başlarından 2010’lu yıllara geçerkenki süreçte E3’ün oyun dünyası için neler ifade ettiği keliemelerle zor ifade edilir. O yıl boyunca piyasaya çıkacak olan hemen hemen bütün oyunların şaşalı videolarla tanıtıldığı, Nintendo, Sony ve Microsoft‘un adeta devler arenasını çıkmışçasına konferanslarda kapıştığı ve oyuncuların aylar öncesinden heyecanla beklediği fuar son yıllarda oldukça sönük geçiyordu.

2016 yılından önce sadece basın mensuplarına açık olan fuara giriş yapabilmek için ciddi giriş ücretleri ödemek gerekiyordu. Fuara olan ilginin azalması sonrasında, 2016 yılından itibaren herkese açılan fuar, 2019 yılından beri sadece dijital olarak sanal ortamda düzenlenir hale gelmişti. Son 2 yılda COVID-19 önlemlerine kurban giden fuar, bu yıl da sadece sanal ortamda karşımıza çıkacak.

Her ne kadar Sony, Microsoft ve Nintendo gibi devlerin dönem dönem katılmaktan imtina ettiği, The Game Awards ve Gamescom gibi farklı etkinlikler karşısında git gide kaybeden bir fuar halini alsa da 2022 yılında da E3’ü izlebilecek olmak oyuncular için bir teselli oldu. E3 2022 ile ilgili bilgiler yakın zamanda detaylandırılacak. Şu an için bildiğimiz tek şey fuarın sanal ortamda gerçekleştirileceği ve her yıl olduğu gibi Haziran ayının ortasında yapılacağı yönünde.

Peki sizler E3 2022 hakkında neler düşünüyorsunuz? Eskiden olduğu gibi bu yıl da fuarı merakla bekliyor olacak mısınız? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin