Emea Valorant Regional Leagues eleme tarihleri ve formatları açıklandı

0
53
gösterim

2022 VALORANT espor EMEA değişiklikleri geçtiğimiz periyotta ayrıntılandırıldı ve sekiz VALORANT Regional League duyuruldu: VRL DACH, Türkiye, BDT, Fransa, MENA, Kuzey Avrupa, İspanya ve Doğu.

VALORANT EMEA espor ekosisteminin temel yapı taşları olan bu VRL’lerin, temsil ettikleri ülkelerin coşkusunu ve ruhunu sergileyecekler. 

Bütün VRL olağan dönemleri 14 Şubat haftasında başlayacak. Sekiz VRL’nin her birinin ön elemeleri hakkında bilmeniz gereken her şey ayrıntılandırıldı.

İşte VRL olağan dönemlerinde gayret edecek ekiplerin belirleneceği tarihler ve formatlar:

VRL DACH: Evolution — Düzenleyen: Freaks 4U Gaming

Almanya, Avusturya ve İsviçre’den ekiplerin dâhil olduğu VRL’de 24 – 30 Ocak tarihleri ortasında bir açık ön eleme gerçekleştirilecek.

Açık ön elemeler ikili eleme sistemine nazaran, BO3 kümeleri halinde, 128 grupla sonlu olarak yapılacak. Açık ön elemelere 128’den daha fazla kadro başvurursa, 128 kadroluk kümelerin öncesinde bir BO1 tipi düzenlenecek. Açık ön elemelerin birinci sekiz sırasındaki ekip VRL olağan dönem turnuvasına yükselecek.

VRL Türkiye: Birlik — Düzenleyen: ESA Esports

Türkiye VRL’sinde 25 – 31 Ocak ortasında açık ve kapalı ön elemeler gerçekleşecek. VRL’ye katılacak kadrolar evvel iki açık ön eleme (25 – 26 Ocak), akabinde da bir kapalı ön eleme (27 – 31 Ocak) ile belirlenecek.

Bütün açık ön elemeler BO1 biçiminde yapılacak, birinci açık ön elemelerde son kalan on altı kadro için ve ikinci açık ön elemelerde son kalan sekiz ekip için format BO3’e dönecek. Birinci açık ön elemelerden sekiz BO3 kazananı ve ikinci açık ön elemelerden dört BO3 kazananı kapalı ön elemeye yükselecek ve direkt davetli dört kadroyla birlikte (2. VCT Elemeleri’ndeki 2’nci, 3’üncü, 4’üncü ve 5’inciler) 16 kadroluk arenayı oluşturacak.

VRL Türkiye kapalı ön elemelerinde bu 16 grup, 4 kadroluk 4 kümeye ayrılacak ve birbiriyle BO3 formatında karşılaşacak. Her bir kümede birinci 2 sırayı alan toplam 8 kadro VRL Türkiye’de çaba etme hakkı kazanacak: Birlik ligi.

VRL BDT: Milestone — Düzenleyen: GIG Me

Bağımsız Devletler Topluluğu VRL’sinde 26 – 30 Ocak ortasında açık ve kapalı ön elemeler gerçekleşecek.

256 ekiple hudutlu açık ön elemeler tekli eleme halinde, BO3 küme sisteminde gerçekleşecek ve en üstte yer alan dört grup kapalı ön elemelere yükselecek. Kapalı ön elemede VCT Elemeleri sonuçlarına nazaran direkt davet edilen dört kadro, dört açık ön eleme ekibiyle birlikte VRL’ye iştirak hakkı için gayret edecek.

Kapalı ön elemeler sırasında ekipler kısaltılmış çiftli elemede, BO3 turnuva formatında yarışacak. VRL’ye birinci dört kadro katılacağı için üst kümenin ve alt kümenin sırf birinci iki tipi oynanacak.

VRL Fransa: Révolution — Düzenleyen: Freaks 4U Gaming

Fransa’daki VRL’nin açık ön elemeleri 26 – 30 Ocak ortasında, BO3 kümeleri formunda, 128 grupla hudutlu olarak yapılacak. Açık ön elemelere 128’den daha fazla kadro başvurursa, 128 kadroluk kümelerin öncesinde bir BO1 tipi düzenlenecek.

Açık ön elemelerde birinci iki sırada yer alan ekipler VRL Fransa olağan döneme yükselecek. Burada direkt davetli altı ekiple çaba ederek EMEA Promotion Tournament’ta bölgelerini temsil etme hakkını kazanmaya çalışacaklar.

VRL MENA: Resilience — Düzenleyen: Calyx Gaming

MENA bölgesinin VRL açık ön elemeleri 26 – 31 Ocak ortasında düzenlenecek. Bölgenin büyüklüğünden dolayı MENA iki alt bölgeye ayrıldı:

Alt Bölge #1 – Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Kurulu + Irak 

Alt Bölge #2 – Levant ve Kuzey Afrika

Alt bölgeler kendi içlerinde açık ön eleme gerçekleştirecek ve bunlar iki basamağa ayrılacak. Birinci evre sekizlik sekiz kümeye bölünen 64 kadro ortasında olacak. Kümelerin içindeki gruplar kendi ortalarında birer cins oynayacak ve her kümenin en üst sıralarında yer alan iki kadro açık ön elemelerin bir sonraki evresine yükselecek.

İkinci etapta geriye kalan 16 kadro tekli eleme formatında, BO3 küme sisteminde karşı karşıya gelecek ve küme birincileri, başka kümelerin ikincileriyle eşleşecek. Bu eşleşmeler sonucunda en üst sırada yer alan dört ekip, yani her iki alt bölgeden toplam sekiz ekip VRL MENA‘ya katılma hakkı kazanacak.

VRL Kuzey Avrupa: Polaris — Düzenleyen: Promod Esports

VRL Kuzey Avrupa’nın — İskandinavya, İrlanda ve Birleşik Krallık’ı kapsayan ligin — açık ve kapalı ön elemeleri 26 – 30 Ocak ortasında düzenlenecek.

Gruplar açık ön elemelere tekli eleme sisteminde, BO3 turnuva formatında başlayacak. Bu cinsin kazananları kapalı ön elemeye yükselecek ve burada 16 kadroluk, BO3 maçlara mesken sahipliği yapan bir çiftli eleme turnuvası gerçekleşecek. Akabinde kapalı ön elemelerin en güzel sekiz kadrosu VRL Kuzey Avrupa olağan dönemine yükselecek. Bu sekiz VRL ekibi belirlenirken kapalı ön elemelerin üst kümesinin ve alt kümesinin sadece birinci iki tipi oynanacak.

VRL İspanya: Rising x Mediamarkt e Intel — Düzenleyen: LVP

İspanya’nın 10 ekiplik VRL olağan döneminde tek bir ekip için slot bulunuyor — öteki dokuz slotu direkt davetli kadrolar oluşturacak. Bu tek slotu kapmaya çalışacak gruplar 26 – 31 Ocak ortasında açık ve kapalı ön elemelerde uğraş edecek.

Açık ön elemelerde (26 – 27 Ocak) gruplar tekli elemeden geçecek, bu elemeler BO1 formatında başlayıp 64’lük tıpta BO3’e dönüşecek. Birinci dört ekip kapalı ön elemelerden çıkarak (26 – 31 Ocak), direkt davetli dört ekiple tekli elemede, BO3 küme formatında karşılaşacak. Bu kümeden galip ayrılan ekip VRL İspanya’ya katılma hakkı kazanacak.

VRL Doğu: Surge — Düzenleyen: FRENZY

VRL Doğu; Polonya, Romanya, Yunanistan, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti’ni kapsayan geniş bir bölge ve bu beş ülkeden birer grup olağan döneme direkt davet edilecek.

Kalan üç slot 24 – 28 Ocak ortasındaki üç açık ön eleme sonucunda dolacak. Her bir çiftli eleme, BO3 kümesinin kazananı VRL Doğu biletini elde etmiş olacak.

  • Amazon’un LoL ikramı nasıl alınır
  • VALORANT şampiyonu aşikâr oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin