Facebook 2020 sonuna kadar evden çalışacak

0
27
gösterim

Koronavirüs süreci yüzünden evlere kapandığımız bugünlerde birçok ABD’li şirket de çalışanlarını evlerinden çalışma imkanı getirdi. Bunların bazıları bu imkanı yakın zamanda ortadan kaldırmaya hazırlanırken Facebook, yıl sonuna kadar evden çalışmaya devam etme kararı aldığını duyurdu.

Facebook 2020 sonuna kadar evden çalışacak

The Verge’e açıklamalarda bulunan bir Facebook sözcünün verdiği bilgiye göre 2020 yılına kadar şirket çalışanları evlerinden çalışacak. Kararın bilim insanları ile yapılan toplantılar sonrasında alındığı da açıklandı. Mart ayından bu yana evlerinden çalışan Facebook çalışanları arasında çeşitli sebeplerden dolayı çalışamalanlara da maaş ödenecek.

Öte yandan Facebook birçok etkinliği de zaten daha önce yaptığı duyurularla iptal ettiğini açıklamıştı. Etkinliklerin tamamı online yani çevrimiçi olarak yapılacak. ABD’de birçok büyük teknoloji şirketi pandemi sürecinde evden çalışma konusunda önemli adımlar attı. Bazı şirketler önümüzdeki aylarda ofislere dönüş konusunda çalışmalar yaparken Facebook bu süreci yıl sonuna kadar devam ettireceğini duyuran ilk şirket oldu.  

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin