Facebook Messenger 10. Yaşını Kutluyor

0
70
gösterim

Facebook’un ilk mesajlaşma uygulaması Messenger resmi olarak 10 yaşında. Haliyle şirket bu olayı bazı yeni özellikler ve doğum günü temalı güncellemelerle kutluyor. Facebook Messenger 10. yaşı şerefine doğum günü soundmoji, AR efektleri, çıkartmalar, sohbet temaları ve diğer efektler gibi mevcut özelliklerinin birçoğunun doğum günü sürümlerini sunuyor. Kullanıcılar ayrıca, aslında Messenger’daki herhangi bir kişiden kişiye ödemeye benzeyen ancak bazı yeni kutlama animasyonları ekleyen Facebook Pay ile arkadaşlarına “doğum günü hediyesi” olarak nakit gönderebilecekler.

Uygulama ayrıca “anket oyunları” ile sohbetlere yeni bir tür mini oyun ekliyor. Messenger ayrıca, iMessage’ın özel efektlerine benzer bir sohbet içi animasyonu tetiklemek için kullanıcıların bir emojiyi belirli bir kelime veya kelime öbeği ile eşleştirmesine olanak tanıyan ve yakın gelecekte sunulacak olan yeni bir “kelime efektleri” özelliğinin ön izlemesini yaptı.

İlk olarak 2011’de piyasaya sürülen uygulama, temel bir sohbet uygulamasından, son 2 yılda en az 3 kez yeniden tasarlanan özelliklerle dolup taşan bir uygulamaya dönüştü. Yıllar boyunca Facebook’un daha iddialı özelliklerinin çoğuna da ev sahipliği yaptı.

Diğer taraftan Messenger, sesli ve görüntülü görüşmeleri şifrelemek için çalışıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin