Facebook ve Instagram’dan maske uyarısı

0
217
gösterim

Yaz aylarının başlamasıyla birlikte dünya genelinde koronavirüs salgını nedeniyle insanlar ‘yeni normal’ adı altında normalleşme adımları atmaya başladı. Ülkemizde de 1 Haziran itibariyle başlayan normalleşme süreci sonrası dünya genelinde vaka sayılar ne yazık ki artış gösterdi.

 

 

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu olan Facebook son dönemde veri ihlalleriyle gündeme gelse de salgınla mücadele için bazı adımlar attı. Koronavirüs sürecinde yanlış bilgilerin platformda yayılmasını engellemek ve kullanıcıların doğru bilgiye ulaşmasını sağlamak için yeni özellikler geliştirdi. Facebook ve Instagram’ın koronavirüs salgınına engel olmak için yeni bir özellik getireceği de gündeme geldi.

Facebook ve Instagram maske takmayı hatırlatacak

 

 

Facebook, koronavirüs vakalarındaki artışı azaltmak adına hem Facebook hem de Instagram ana sayfasının üzerine, kullanıcılara maske takmaları gerektiğini hatırlatan bir mesaj ekleyeceğini duyurdu. Facebook’ta yer alacak hatırlatma notunda COVID-19 Bilgi Merkezi’ne, Instagram’daki hatırlatma notunda ise ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri (CDC)’ye bağlantılar olacak.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kororonavirüs vaka sayılarında ciddi bir artış söz konusu ve ABD, dün sadece bir günde 50 bin yeni vaka açıklayarak rekor kırdı. Facebook’un yeni hatırlatma notu da aslında bu duruma bir yanıt niteliğinde. Şirket, yeni maske uyarı notunu bugün itibarıyla Facebook ve Instagram’a eklemeye başlayacak.

 

 

KAYNAK : Haber7

KAYNAK : Haber7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin