Facebook, yeni mobil ödeme yöntemini Android ve iOS için yayınladı

0
297
gösterim

Facebook’un son birkaç yıl içinde yayınladığı özelliklerin pek çoğu kullanıcılar tarafından kabul görmedi. Facebook Marketplace ise Facebook’un sevilen nadir özelliklerinden biri olmayı başardı. Üstelik Facebook, Marketplace deneyimini daha hızlı ve kolay hale getirecek bir araç geliştirmiş durumda.

Facebook, kullanıcıların Marketplace aracılığı ile satın aldıkları ürünler için daha kolay ödeme yapmalarını sağlayacak bir mobil ödeme yöntemini iOS ve Android uygulaması için yayınlamış durumda. Bu ödeme yöntemi, Marshmello gibi bazı Facebook sayfalarında ‘Facebook ile Öde’ seçeneği olarak çoktan yerini aldı.

Facebook, konuyla ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yayınlamadı. Fakat gördüğümüz kadarı ile Visa ve MasterCard desteği bulunuyor. İlginç olan nokta şu an için direkt ödemenin mümkün olmaması. Kullanıcılar, ödeme yapmak istedikleri ürünleri satıcıya bildiriyorlar ve satıcıya ödeme yapmak için bir talep gönderiyorlar.

Facebook resmi bir açıklama paylaşmadığı için Facebook ile Öde özelliğinin detaylarını tam olarak bilemiyoruz. Ancak ödeme yapmak için talep gönderme işlemi, mobil ödeme yöntemini bir miktar hantal hale getiriyor. Bununla birlikte Facebook’un şu an için özelliği sınırlı sayıda satıcı ile test ediyor olma ihtimali de bulunuyor.

Phone Arena

KAYNAK : AKŞAM GAZETESİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin