Ford’un sahibi olduğu Lincoln’ün 2021 Acı satış raporu!

0
62
gösterim

Ford’un büyük umutlarla bünyesine kattığı Lincoln’ün satışları hiç düzgüne gitmiyor. Satış sayıları ortaya çıkan firma bu bahiste acı çekmeye devam ediyor.

Ford, Lincoln markasını lüks segmentte birinci sınıf bir araba firması yapmak için çok çalıştı. Continental ve MKZ‘nin durdurulmasının akabinde Lincoln, artık sırf SUV’e yönelik bir marka oldu.

Rivian‘ın MESKEN mimarisine dayanan büsbütün elektrikli SUV’u, süresiz olarak durduruldu, lakin 2024’e kadar büsbütün elektrikli bir Aviator gelebilir. Sonuç olarak, Lincoln kendini şu anda tutuyor ve değişik bir biçimde Çin’de ABD’den bile daha âlâ durumda.

Automotive News China‘ya nazaran, Lincoln birinci defa Çin’de geçen yıl ABD’dekinden daha fazla araç sattı. 2021’de dünyanın en büyük otomotiv pazarında, 2020’ye nazaran yüzde 48 artışla 91.000 Lincoln satıldı. Bu ortada, ABD satışları yüzde 18 düşüşle 86.929 adede düştü. Bu, 2013’ten bu yana en düşük yıllık toplam sayı.

Cürmün bir kısmı, devam eden yarı iletken çip badiresinin meselesine dayanıyor. Lakin Lincoln’ün Çin’deki yükselişi, ülkedeki birinci bayiliğini 2014’e kadar açmadığı düşünüldüğünde hakikaten dikkat alımlı. Lincoln’ün bu muvaffakiyetinin sırrı neydi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin