Galaxy S20 Ultra satış rakamlarıyla Samsung yetkililerini şaşırttı!

0
177
gösterim

Akıllı telefon pazarının lider isimlerinden biri olan Samsung kısa süre önce yeni S serisi modellerini satışa sunmuştu. Bu telefonların çıkışı, koronavirüs salgınının dünya genelinde etkili olmasıyla aynı zaman dilimine denk gelince, satışlar beklenenin altında kaldı.

Zaten daha önce ortaya çıkan raporlarda da S20 modellerinin geçtiğimiz yıl çıkan S10 modellerinin yarısı kadar satabildiği belirtilmişti. Lakin bu yıl ilk defa satışa çıkan Ultra modeli beklentinin üzerinde bir performans çiziyormuş.

Galaxy S20 Ultra satış rakamlarıyla Samsung yetkililerini şaşırttı!

Galaxy S20 Ultra fiyat ve performans olarak S20 serisinin çatısında yer alıyor. 1400 dolarlık bir etikete sahip olan telefon Samsung Türkiye’nin sitesinde ise 12499TL’den satılmakta.

Samsung yetkilileri fiyatından ötürü S20 Ultra’nın belli bir satış limitini aşamayacağını düşünüyorlarmış. Lakin tablo pek de sanıldığı gibi olmamış.

Güney Kore kaynaklı habere göre Galaxy S20 Ultra sergilediği satış performansıyla Samsung yetkililerini bile şaşırtmış durumda.

Elbette burada herhangi bir satış bilgisi paylaşılmış değil. Yani biz şu kadar satmasını bekliyorduk, bu kadar sattı şeklinde bir rapor ya da bilgi paylaşılmamış.

Muhtemelen S20 fiyatları Note 20 fiyatlarına da yansıma yapacaktır. Yani son çeyrekte gelecek olan Note 20 fiyatları da 10.000 TL üzeri olacaktır. Yine de bekleyip göreceğiz.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin