Gamescom 2020’ye hükümet darbesi!

0
97
gösterim

Önümüzdeki dönemde düzenlenecek olan Gamescom 2020 etkinliği hükümet engeline takıldı. İşte konu hakkındaki detaylar.

2020 yılının hemen başında Çin’de ortaya çıkan koronavirüs salgınından ötürü küresel ölçekteki hiçbir organizasyon gerçekleşmedi. Hatta bu salgın yüzünden Euro 2020 ve Tokyo 2020 Olimpiyatları bile ertelenmek zorunda kaldı.

Gamescom 2020’ye hükümet darbesi!

Önümüzdeki yaz dönemine denk gelen takvimde gerçekleşecek olan bazı etkinliklerin iptal edilip edilmeyeceği ise hala soru işareti olarak duruyordu. Özellikle oyun severler tarafından merakla beklenen Gamescom 2020’nin planlandığı gibi gerçekleşeceği düşünülmüştü.

Fakat bu etkinlik de Alman hükümetinin engeline takıldı. Alman hükümeti tarafından yapılan açıklama ile Gamescom 2020 de iptal edilmiş oldu. Hükümet 31 Ağustos tarihine kadar fiziksel tüm etkinliklerin iptal edildiğini duyurdu.

Bu bağlamda Gamescom organizatörü tarafından yapılan açıklamada etkinliğin fiziksel olmasa bile dijital olarak gerçekleşeceği belirtildi.

Elbette ana teması oyun olan bir organizasyonun dijital olarak ne kadar verimli olabileceği de başka bir soru işareti.

Görünen o ki 2020 her anlamda verimsiz bir yıl olacak. Dileriz bu salgın 2021 yılına sarkmaz ve tüm etkinlikler önümüzdeki yıl fiziksel bir şekilde devam eder.

Öte yandan dip not olarak hatırlatalım. Normalde Haziran ayında gerçekleşecek olan E3 de iptal edilmişti. Yani oyun dünyasının önem verdiği iki büyük etkinlik de hali hazırda iptal edilmiş durumda. Dileriz 2021 de 2020’nin izinden devam etmez.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin