General Motors’tan elektrik motoru hamlesi

0
48
gösterim

Geçtiğimiz yıl çevreci Lityum batarya üretimi için çalışma başlatan General Motors, elektrikli araç pazarı yatırımlarına devam ediyor. Yeni yatırımları ile ilgili açıklama yapan General Motors, elektrik motoru bileşenleri üretimi için düğmeye bastı.

2021 yılında elektrikli araçları için ikinci batarya fabrikasını kuran General Motors, yeni bir hamle ile gündeme geldi. 2025 yılına kadar 30 yeni elektrikli araç modeli tanıtacağını açıklayan firma, ar-ge faaliyetleri için 27 milyar dolar harcayacak.

General Motors, New York’ta elektrik motoru bileşeni üretecek

Ağırlıklı olarak Ultium platformu için elektrik motoru bileşeni üretileceğini açıklayan şirket, New York’ta bulunan Lockport Components fabrikasına yeni bir tesis inşa edecek. 154 milyon dolarlık yatırım yapıldığını açıklayan yetkililer, elektrikli kamyon ve SUV için strator modülünü üreteceklerini belirtti.

Elektrik motoru bileşeni üretimi için 2023 ile 2026 yılları arasında 230 kişi istihdam edileceği tahmin ediliyor. Konu hakkında açıklama yapan yetkililer, ” Lockport Components elektrik motoru bileşeni üretimine hazırlanırken, tesis General Motors’un mevcut kamyon ve SUV üretimini destekleyen çeşitli bileşenleri geliştirmeye devam edecek. Lockport Components şu anda radyatör, kondansatör, evaporatör, HVAC modülü ve yağ soğutucusu gibi GM kamyonlarında kullanılan bileşenleri üretiyor.” ifadelerini kullandı.

General Motors, Aralık 2021’de Indiana’daki Bedford Casting Operations’taki tahrik ünitesi için döküm tesisi için anlaşma sağladıklarını açıklamıştı. GM Küresel Üretim ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Gerald Johnson, “General Motors’un Lockport Components’a yaptığı yatırım, Batı New York’ta üretime olan bağlılığımızı ve bu ekibe olan güvenimizin göstergesi. Gelecekteki elektrikli kamyonlarımız ve SUV’lerimiz için elektrik motoru montajımızda çok önemli bir modül oluşturacaklar. Bu hamle ile elektrikli araç üretim kapasitemizi ölçeklendirirken ve mevcut araçlarımız için parça akışını sürdürürken, tamamen elektrikli bir geleceğe yolculukta iş gücümüzü nasıl bir araya getirdiğimizi daha iyi gösterebileceğiz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin