German Bionic’in yeni mekanik dış iskeleti çalışanların sıhhatini muhafazaya yardımcı oluyor

0
46
gösterim

İnsanların günlük hayatlarında fizikî aktivitelerini daha kolay gerçekleştirmelerine imkan tanıyan mekanik dış iskelet tahlilleri gün geçtikçe daha kullanışlı bir hale geliyor. German Bionic tarafından geliştirilen 5. kuşak Cray X ise mevcut teknolojilerin haricinde insanlardan gerçek vakitli datalar toplayarak insanların makûs duruşunu ve yorgunluğunu tespit edebiliyor ve yorgunluk düzeyine nazaran mola üzere tahliller sunabiliyor.

Çalışanların verimliliğini artırırken sıhhatlerini koruyor

Bilhassa çalışma ortamında daima olarak ağır yüklerle uğraşmak zorunda olan çalışanlar için tasarlanmış olan yeni Cray X, çalışanların sıhhatini ve verimliliğini en üstte tutmaya yardımcı oluyor. Karbon fiber yapıya sahip olan aygıt, 7 kg tartısında. Şirket, aygıtın bir kişinin 30 kg’a kadar yük taşımasına imkan tanıdığını belirtiyor.

Cray X, bedenin iki bölgesini destekleyen cinsinin birinci dış iskeleti olma özelliğini taşıyor. Yükün bir yerden öbür bir yere gerektiğinde bacakları yavaşça öne hakikat itiyor. Bu sayede yük kaldırma dayanağının yanı sıra çalışanlara yürüme takviyesi de sunarak onların güç düzeylerinin korunmasına ve erken yorgunluğun azaltılmasına yardımcı oluyor.

Cray X ayrıyeten yaygın kaldırma yaralanmalarını azaltmaya yardımcı olmak için yapay zeka tabanlı Smart Safety Companion teknolojisini kullanıyor. Bir erken ikaz sistemi üzere çalışan teknoloji, berbat duruş ve yanlış kaldırma uygulamaları belirtilerine karşı çalışanları uyarıyor. Bu sayede yorgunluğun ve ortaya çıkabilecek yanılgıların yanı sıra yaralanmaların önlenmesine faal olarak yardımcı oluyor.

IP54 derecesinde su ve toz geçirmezliğe sahip olan aygıt, çalışırken bile bir dakika içerisinde değiştirilebilen 40V pil bulunduruyor.

German Bionic, yapay zeka dayanaklı 5. jenerasyon Cray X‘in üretkenliği artırdığını, yanılgı oranlarını ve kazaları azalttığını ve çalışanların hasta olduğu günlerin sayısında %25’lik bir azalmaya yol açtığını söylüyor. Şirket mevcut teknolojilerinin BMW ve IKEA üzere şirketlerde kullanıldığını belirtiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin