Gigabyte, RTX 3080 12 GB Modellerini Tanıttı

0
48
gösterim

Donanım üreticisi Gigabyte, MSI‘ın ardından GeForce RTX 3080 ekran kartlarının 12 GB VRAM’e sahip yükseltilmiş versiyonlarını piyasaya sundu. Aynı şekilde Gigabyte da üç farklı sınıfta kartlar üretirken AORUS, GAMING OC ve EAGLE serisi karşımıza çıkıyor.

AORUS GeForce RTX 3080 MASTER 12G ekran kartı, tüm soğutucu boyunca optimum hava akışı sağlamak için rüzgar pençesi tasarımı ve üç blade fan içeren MAX-Covered soğutma sistemi ile destekleniyor. Büyük ısı emici ve büyük bir buhar odası ve çoklu kompozit ısı boruları, GPU ve VRAM’den gelen ısının hızla dağılmasından sorumlu.

Bu modelde ayrıca bir LCD monitör ve RGB Fusion 2.0 aydınlatma kullanılıyor. Oyuncular böylelikle çeşitli ekran modlarının yanı sıra aydınlatma efektlerini kullanabilecek. AORUS MASTER, referans karttaki 1710 MHz frekans hızına göre 120 MHz daha yüksek olan 1830 MHz saat hızına sahip.

GeForce RTX 3080 GAMING OC 12G ve GeForce RTX 3080 EAGLE 12G ekran kartları ise daha alt seviyede konumlanıyor. Bu kartlar yine üçlü blade fan, doğrudan GPU’ya dokunan büyük bir bakır plaka, kompozit bakır ısı boruları ve 3D özelliklerine sahip GIGABYTE WINDFORCE 3X soğutma sistemi ile donatıldı.

WINDFORCE fanları, fan ömrünü 2,1 kat uzatabilen ve sessiz çalışma imkanı tanıyan grafen nano yağlayıcı kullanıyor. Yine ekran kartlarında küçük RGB şeritler göze çarpıyor ve RGB Fusion 2.0 ile bunları kontrol etmek mümkün. Ek olarak, GAMING OC 1755 MHz frekans ile listelenirken EAGLE modeli 1710 MHz çekirdek saatiyle geliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin