God of War’ın PC sürümünden yeni bilgiler ortaya çıktı

0
48
gösterim

Geçtiğimiz günlerde God of War‘ın PC sürümü duyurulmuştu. Henüz sistem gereksinimleri yayınlanmayan oyunun günümüz donanımları için tam destek sunduğu belirtildi. Özellikle geniş ekranlara sahip kullanıcılar için de tam destek sunan God of War’ın PC sürümü için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Oyunun PC sürümünün geliştirici Santa Monica tarafından yapılmadığı ortaya çıktı. Başka bir şirket PC portunu geliştirdi.

God of War PC portu Jetpack Interactive tarafından geliştirildi

Birçok kişi Santa Monica‘nın God of War’ın PC portunu kendisinin geliştirdiğini düşünüyordu. Fakat ortaya çıkan yeni bilgiler başka bir şirketin olduğunu doğruladı. Bluepoint Games’in God of War portunu yapmaması şaşırtıcı bulundu fakat Bluepoint daha çok “Remake” işlerinde profesyonelleşen bir şirket. Bu tarz platformlar arası portları ise Saber Interactive yapmakta.

Jetpack Interactive ise daha önce Plants vs. Zombies: Garden Warfare II ve NBA Live 16 dahil olmak üzere bir dizi EA oyununa katkıda bulunan bir şirket. Aynı şirket Bandai Namco’nun Dark Souls’u için mühendislik desteği sağladı. Ortaya çıkan bilgilere göre Jetpack Interactive, Sony ile ilk kez çalışıyor. Yine de çok duyulmamış bir şirketin büyük bir oyunu PC’ye port etmesi, Sony’nin o şirkete güvendiğini gösteriyor.

Bu yılın başlarında Sony, PC portlarında uzmanlaşan bir stüdyoyu (Nixxes Software) satın aldı. Bu satın alma hareketi birçok kişinin Sony’nin gelecekteki PC portlarının bu stüdyo tarafından yönetilebileceğine inanmasına neden oldu. Nixxes’in gelecekte Sony ile neyin üzerinde çalışacağı henüz belli değil.

God of War, 14 Ocak 2022‘de PC için çıkış yapacak. Oyun daha önce PS4’te 19,5 milyon kopya satmayı başarmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin