Google Pixel Watch fotoğrafları sızdırıldı

0
54
gösterim

Google, Apple Watch rakibi akıllı saat modelini tanıtmak için hazırlıklarına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bazı özellikleri ortaya çıkan Google Pixel Watch modelinin fotoğrafları sızdırıldı.

İlk olarak 2018 yılında sızıntılar ile karşımıza çıkan Google Pixel Watch modelinin tanıtım tarihi yaklaştı. Jon Prosser tarafından sızdırılan bilgilere göre, yeni model akıllı saat piyasasına iddialı bir giriş yapacak. Apple Watch modeline rakip olacağı belirtilen Google Pixel Watch, inceliği ile dikkat çekiyor.

Çerçevesiz sahip olacak! Google Pixel Watch fotoğrafları ortaya çıktı

Google Pixel Watch modelinin en önemli özelliklerinden biri çerçeveye sahip olmaması. Sızdırılan fotoğraflar, Google tarafından geliştirilen akıllı saatin oldukça şık bir tasarıma sahip olacağınız gözler önüne seriyor.


Sızdırılan fotoğraflar baz alınarak oluşturulan render görüntüsü

Adım sayma, nabız sensörü ve fitness takibi gibi neredeyse tüm akıllı saat ve akıllı bilekliklerde bulunan özellikler Google Pixel Watch modelinde de yer alacak. Yeni model, Google tarafından geliştirilen Wear OS ile tam uyumlu halde çalışacak.


Google’ın sunum görsellerinden Pixel Watch görüntüsü

Birçok marka kullanım süresini ciddi oranda artırsa da akıllı saatler henüz şarj konusunda beklentileri karşılamıyor. Google Pixel Watch, diğer modellerde de olduğu gibi 1 veya 2 gün kullanım süresi sunacak. Ayrıca cihazda fiziksel kurma kolu yer alacak.

2021 yılının başlarında Fitbit markasını 2,1 milyar dolara satın alan Google, akıllı saat piyasasına hızlı bir giriş yapacak. Yeni cihazın diğer Fitbit modellerinden daha pahalı olacağını belirten The Verge, 2018 yılından beri konuşulan akıllı saatin beklentileri karşılayacağının altını çizdi.

Xiaomi, vivo ve Samsung gibi firmalar da yeni modellerini çıkarmak için hazırlık yapıyor. Bazı analistler, Samsung ile ortaklık yoluna giden Google’ın akıllı saat konusunda Apple’a rakip olabilecek tek marka olduğunu belirtiyor. Rohan kod adı ile karşımıza çıkan model, 2022 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya sürülecek.

Siz Google’ın giyilebilir teknolojiler konusunda attığı adımlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Google Pixel Watch özellikleri beklentilerinizi karşıladı mı? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin