Google Pixel Watch tanıtım tarihi sızdırıldı

0
58
gösterim

Google Pixel Watch, uzun süredir söylentiler ile gündeme geliyor. Şirketin ilk akıllı saat modeli olacağı tahmin edilen Pixel Watch’un tanıtım tarihi sızdırıldı.

Wear OS güncellemesiyle birlikte Pixel Watch modelinin yakın zamanda piyasaya sürüleceği doğrulandı. Henüz cihaz hakkında detaylı bilgi yer almasa da güncelleme detayları arasında PIXEL_EXPERIENCE_WATCH ibaresi yer alıyor.

Google, Pixel Watch modelini bu yıl tanıtacak

Google’ın piyasaya süreceği akıllı saatinde farklı bir firmaya ait işlemci kullanacağı iddia ediyor. Geçtiğimiz yıl kendi geliştirdiği Tensor işlemciyle kullanıcıların karşısına çıkan Google, söylentilere göre ilk akıllı saatinde Samsung Exynos kullanacak.

Google, Wear OS 3 ile birlikte akıllı saatlerin sesli komutları yerine getireceği yeni bir özellik ile karşımıza çıktı. Kullanıcılar, çevrim dışı olduğunda da Google Asistan üzerinden istediği işlemi gerçekleştirebilecek. Sızdırılan bilgilere göre, bu özellik sadece Pixel akıllı cihazlarda kullanılabilecek. Bazı analistler, Google’ın kendi ekosistemini yaratmak için böyle bir hamle yaptığını belirtiyor.

Ünlü analist Jon Prosser, şirketin Pixel Watch modelini 26 Mayıs tarihinde tanıtacağını açıkladı. Geliştirilen modelin diğer akıllı saatlerde de karşımıza çıkan adım sayar, nabız ölçer ve temel fitness takibi özellikler ile kullanıcılara sunacağı belirtiliyor.

Birçok marka kullanım süresini ciddi oranda artırsa da akıllı saatler henüz şarj konusunda beklentileri karşılamıyor. Google Pixel Watch, diğer modellerde de olduğu gibi yoğun kullanımda 1 veya 2 gün kullanım süresi sunacak. Ayrıca cihazda fiziksel kurma kolu yer alacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin