Google Stadia Samsung telefonlara geliyor!

0
142
gösterim

Google stream oyun servisi Stadia’yı geçtiğimiz yıl tanıtmıştı. Google Stadia gelecek vaat eden bir sistem olmasına karşın ilk yorumlar pek de olumlu değildi. Özellikle de Stadia’nın yüksek internet hızlarında bile gecikme yaşaması oyun severlerin bu sisteme olan güvenini biraz zedeledi.

Fakat Google yine de Stadia’nın daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşması için elinden geleni yapıyor. Yazılım ve teknoloji devi tarafından yapılan açıklamada 20 Şubat itibariyle Samsung modellerinin Google Stadia’yı destekleyeceği belirtildi. Dilerseniz aşağıdan Stadia’yı destekleyecek olan tüm Samsung modellerine göz atabilirsiniz.

Google Stadia Samsung telefonlara geliyor!

Samsung Galaxy S8
Samsung Galaxy S8+
Samsung Galaxy S8 Active
Samsung Galaxy Note8
Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10+
Samsung Galaxy Note10
Samsung Galaxy Note10+
Samsung Galaxy S20
Samsung Galaxy S20+
Samsung Galaxy S20 Ultra

Muhtemelen Google’ın yalnızca üst segmente hitap eden Samsung modellerini seçmesi bir tesadüf değil. Her ne kadar Stadia için internet bağlantısı ve ekranın yeterli olduğu söylense de açıklanan cihaz listesi bu durumun aksini gösteriyor.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Google Stadia hali hazırda ülkemizde kullanıma sunulmuş değil. Fakat Stadia benzeri bir sistem olan GeForce Now’ı dilediğiniz zaman indirip, oyun oynamaya başlayabilirsiniz.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin