Gurur veren anlar! Yerli ve milli… Bakan Akar test etti!

0
381
gösterim

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Eskişehir’de, TUSAŞ Motor Sanayii AŞ’nin (TEI) geliştirdiği Gökbey genel maksat helikopterine güç verecek, TS1400 turboşaft motorunun testini gerçekleştirdi.

 

 

BAKAN AKAR’DAN ZİYARET

1’inci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğü’nde düzenlenen Stratejik İşbirliği Anlaşmaları İmza Töreni’ne ve TOBB Savunma Sanayi Meclisi Toplantısı’na katılan Akar, daha sonra beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ile TEI’nin Eskişehir Yerleşkesi’ni ziyaret etti.

 

 

Basına kapalı gerçekleştirilen ziyarete ilişkin TEI’den yapılan açıklamaya göre, TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Akşit’in bilgilendirme toplantısının ardından Akar ve beraberindeki heyet, tesisi gezdi. Heyet, ANKA’ya güç veren PD170 turbodizel havacılık motoru ve bu motorun bir üst versiyonu olan PD222 motorunun testlerini izledi.

TS1400 TURBOŞAFT MOTORUNUN TANITIM FİLMİ İÇİN TIKLAYINIZ…

MOTOR BAŞARIYLA TEST EDİLDİ

Gökbey helikopterine güç verecek TS1400 turboşaft motorunun testini gerçekleştiren Bakan Akar, çalışanları tebrik etti.

TS1400 TURBOŞAFT MOTORU İLK ATEŞLEME TESTİ VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ…

Bakan Akar ve beraberindekiler, TEI’nin ardından Eskişehir Valiliği’ne de ziyaret gerçekleştirdi. Burada Valilik şeref defterini imzalayan Akar, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak ile basına kapalı görüşme yaptı.

KAYNAK : Haber7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin