Half-Life’a Ray Tracing modu geliyor!

0
52
gösterim

Birkaç yıl önce Black Mesa adlı oyunun piyasaya çıkmasıyla Half-Life farklı bir hava kazandı. Bu revizyon yine de bazı oyunculara yeterli gelmedi. Bu noktada yapıma gelen yeni ışın izleme modu belki bir nebze hayat katabilir. Sonuçta uzun zaman önce çıkmış bir klasiğin günümüzde aşırı iyi grafiklere sahip olmasını zaten kimse beklemez. Yine de Half-Life, Ray Tracing moduna kavuşuyor.

Half-Life: Ray Traced, tüm oyuna path-traced aydınlatma eklemeyi amaçlıyor. Öncelikle bu bir mod, yani Valve tarafından sunulan bir yenilik değil. Aşağıda yer alan tanıtım fragmanı, bu değişikliklerin neler olduğunu gözler önüne seriyor.

Half-Life dışında Serious Sam için de benzer mod var

Half-Life: Ray Traced, modunun geliştiricisi daha önce de Serious Sam için de benzer bir mod üzerinde çalıştı. Şimdi ise Half-Life’da ışın izleme için yapılmış bazı modların üzerinde çalışıyor. Modun çıkış tarihi hakkında henüz bir bilgi yer almıyor. Yine de yakın zamanda gelmesi beklentiler dahilinde yer almıyor. Geliştiricinin YouTube kanalında şu anlık, “bu şeyler zaman alıyor” gibi bir açıklama yer alıyor.

Mod, diğer çoğu projenin yer aldığı sultim_t’nin GitHub sayfasında bulunuyor. Half-Life‘a yeniden girmek istiyorsanız Black Mesa oyunun yeniden düzenlenmiş hali olarak Steam bünyesinde yer alıyor. Half-Life: Alyx ise serinin VR‘dan büyük ölçüde yararlanan en yeni oyunu oldu.

Black Mesa sistem gereksinimleri

Minimum
İşletim sistemi: Windows 7 (32/64 bit) / Vista ya da daha üzeri
İşlemci: 2.6 Dual Core işlemci ya da daha üzeri
Bellek: 6 GB RAM
Ekran kartı: 2 GB ekran kartı belleği ya da daha üzeri
DirectX sürümü: Versiyon 9.0c
Depolama alanı: 20 GB boş alan
Önerilen
İşletim sistemi: Windows 7 (32/64 bit) / ya da daha üzeri
İşlemci: 3.2 Quad Core işlemci ya da daha üzeri
Bellek: 8 GB RAM
Ekran kartı: 4 GB ekran kartı belleği ya da daha üzeri
DirectX sürümü: Versiyon 9.0c
Depolama alanı: 20 GB boş alan

Sizler Half-Life bünyesine gelecek Ray Tracing modu hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin